دانش آموزان ۲۵۱ مدرسه لارستان به اینترنت دسترسی دارند

لارستان-ایرنا-مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان لارستان گفت: در سال تحصیلی جدید، از مجموع ۲۶۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان، دانش‌آموزان ۲۵۱ مدرسه به اینترنت دسترسی دارند.

مهدی اسماعیلی، شنبه در حاشیه آیین بازگشایی مدارس لارستان که به صورت نمادین در مدرسه فاطمیه شهر لار برگزار شد، در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مدیران ۹ مدرسه در مناطق روستایی این شهرستان اعلام کرده‌اند که دانش‌آموزان این مدارس دسترسی به اینترنت ندارند.

وی، بدون اشاره به تعداد دانش‌آموزانی که در این ۹ روستا به اینترنت دسترسی ندارند، بیان کرد: این روستاها شامل، بختارویه، حسن آباد کریمی، بیخویه، دولت آباد، زیارت، بلوچی، کهنه بران، اناغ و خلور است. 

به گفته اسماعیلی، از مجموع ۱۷۹ روستای دارای سکنه در شهرستان لارستان، حدود ۷۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان لارستان ادامه داد: امروز (پانزدهم شهریورماه ۹۹) همزمان با سراسر کشور، ۲۴ هزار دانش آموز لارستانی، سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹- ۱۴۰۰) را با توجه به شرایط کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قالب ۲۶۰ فضای اموزشی و یک هزار و ۲۵۰ کلاس درس آغاز کردند.

اسماعیلی اضافه کرد: از این تعداد ۱۳ هزار و ۹۰۰ نفر در مقطع ابتدایی، پنج هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و چهار هزارو ۵۰۰ نفر در مقطع متوسطه دوم به تحصیل اشتغال دارند.

او افزود: تحصیل و آموزش دانش‌آموزان در شهرستان لارستان با توجه به بیماری کرونا و زرد بودن وضعیت این شهرستان، به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) است.

مدیران آموزش و پرورش، بین آموزش و حفظ سلامت دانش‌آموزان تعادل ایجاد کنند

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان هم در این آیین گفت: هنر مدیران آموزش و پرورش در شرایط خاص امروز که با بیماری کرونا مواجه هسیتم این است که بتوانند بین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ سلامت دانش‌اموزان و مقوله آموزش آنها تعادل ایجاد کنند.

جلیل حسنی بیان داشت: به همان میزان که مقابله با بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است از سوی دیگر فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و از جمله آموزش و چرخه تولید علم در کشور نیز باید ادامه یابد.

وی افزود: باید بتوان با هنر مدیریتی، خلاقیت و ایده‌های نو، خود را با شرایط کنونی و زندگی با کرونا تطبیق دهیم.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: بررسی وضعیت بیماری کرونا و شرایط مقابله با آن در کشورمان، بیانگر این است که تاکنون اقدام ها، دستورالعمل‌ها و تصمیم‌های مسوولان و دست‌اندرکاران برای مقابله با این ویروس به خوبی در حال انجام است و در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته، کشور ما به لحاظ شمار مبتلایان و تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری، پایین‌تر از آنها قرار دارد و این در حالی است که فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی مردم همچنان ادامه دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۸۷ کیلومتری شیراز واقع شده است.

بنا به اظهار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز ( پانزدهم شهریور۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۷۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، با فوت ۱۱۰ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۱۵۴ نفر رسید و ۲۹ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =