دوران دفاع مقدس نمایش بزرگی از فداکاری است

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: دوران دفاع مقدس نمایشی بزرگ از ایثار، فداکاری و گذشت است و تمام اقداماتی که اکنون با شور از سوی مردم در قالب مواسات و همدلی و وحدت صورت می گیرد، بر گرفته از آن دوران است.

عزیزاله شهبازی روز شنبه در نشست ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس البرز افزود: سال گذشته تلاش های بسیاری برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سراسر استان صورت گرفت و ضرورت دارد تمام دستگاه های اجرایی و فرمانداران با اهتمام ویژه ای برای افزایش اثربخشی این دوران بر روی بویژه قشر جوان امسال نیز اقدام کنند.
وی ادامه داد: خون های بسیاری بر زمین ریخته شد تا حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی در دست دشمنان نماند.
استاندار البرز گفت: به پیشنهاد فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی (ع)، کمیته پشتیبانی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس تشکیل می شود و حضرت امام خامنه ای مقام معظم رهبری برای افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانس حضور خواهند یافت.
شهبازی با بیان اینکه آرزو دارم البرز متبرک به قدوم مقام معظم رهبری شود، افزود: برای بهره برداری از این باغ موزه تلاش های فراوانی صورت گرفته که البرز از این امکان مهم برخوردار شود.
وی با بیان اینکه اکنون تحریم ها فشرده تر می شود، نفت در مقابل غذا  و دارو قرار گرفته، گفت: این شدیدترین تحریم است که برای ایران اسلامی از سوی معاندان طرح ریزی شده است.
استاندار البرز افزود: در شرایط کنونی بسیار از کشورهای اطرافمان اعم از عربستان سعودی و عمان .به سمت رژیم صهیونیستی رفته اند.
وی گفت: البرز استان اثرگذاری در کشور است و این استان بعنوان بعنوان پایتخت و همدلی محسوب می شود و امید است بتوانیم با این همدلی ها و وحدت برای مردم اسباب آرامش و رفاه مردم را فراهم کنیم.

استاندار البرزدر بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: از هیات های عزاداری و تکایا در این ایام کمال قدردانی را دارم چرا نهایت رعایت پروتکل های بهداشتی را داشتند و در این زمینه رهنمودها و حضور میدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان تاثیر بسزایی داشت.
وی ادامه داد: استان البرز نزدیک به ۲ هزار هیات عزاداری دارد که با اتحاد و انسجام و برنامه ریزی های صورت گرفته شور و شعور حسینی را در قالب مراسمی با خیل عظیم جمعیت برگزار کردند.
شهبازی با اشاره به بازگشایی مدارس که امروز در البرز همزمان با سراسر کشور صورت گرفت،
وی افزود: با گذشت چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، همواره دشمنان استقلال و آزادی کشور این کشور شیعی، تلاش های بسیاری برای از بین بردن آسایش و امنیت ایران اسلامی داشته اند ولی همیشه علی رغم هزینه ها و برنامه ریزی های بسیار، ناکام ماندند.
استاندار البرز اضافه کرد: بیماری عالمگیر کرونا، ایران را نیز فراگرفته و دشمنان از این طریق هم با نشر شایعات کاذب درصدد ایجاد ناآرامی و تنش هستند.
وی با اشاره به اقدامات و دستاوردهای استان، گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده، مصرف برق واحدهای صنعتی البرز ۱۱ درصد افزایش یافته و این نشان از توسعه تولید در این استان در سال جهش تولید دارد.
شهبازی افزود: در چند ماه اخیر تعداد درخواست ها برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان بویژه در اشتهارد قابل قیاس با سال های قبل نبوده و افزایش قابل توجهی داشته است.
وی گفت: امسال صادرات البرز در ۵ ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشتیم.
استاندار  البرز افزود: در فضای مجازی هجمه های بسیاری از سوی معاندان طرح ریزی می شود و موجبات نگرانی خانواده ها را فراهم کرده ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته تدابیر لازم برای مقابله اندیشیده می شود.
وی با اشاره به مرحله دوم  انتخابات مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: امید است این مرحله از انتخابات نیز در استان البرز با شور و نشاط در بیست و یک شهریور برگزار شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =