ساکنان کهگیلویه و بویراحمد نگران کمبود واکسن آنفلوانزا نباشند

یاسوج- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی  کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم استان نگران کمبود واکسن آنفلوانزا نباشند زیرا که به میزان لازم تهیه شده است.

امام بخش قائدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داتش: امسال با توجه به شیوع کرونا و احتمال تشدید این بیماری با آنفلوانزای فصلی در پاییز، تلاش شده چند برابر سال گذشته، واکسن آنفلوانزا تهیه و تأمین شود.

وی افزود: کار توزیع واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد بزودی آغاز می‌شود.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی  کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اولویت تزریق این واکسن در استان با افرادی است که باید حتماً این واکسن را بزنند.

قائدی ابراز داشت: با توجه به اینکه مردم برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، از ماسک استفاده می‌کنند، شرایط این بیماری تا حدی خوب شده و این طور نیست که همه بخواهند به طور حتم واکسن آنفلوانزا را بزنند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد هم اینک ۲۷۸ بیمار در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان اند که از این تعداد ۱۱۷ نفر مبتلای قطعی هستند.

پرویز یزدان پناه افزود: ۲۳ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری بوده، که از این تعداد ۴ مورد از آن ها زیر دستگاه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: شمار قربانیان کرونا در استان به ۸۸ نفر رسیده که از این تعداد ۸۲ بیماری زمینه ای و ۶ مورد فاقد بیماری زمینه ای بوده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =