بهره‌مندی دانش‌بنیان‌ها از تسهیلات اشتغال برای ۱۵ نفر

تهران- ایرنا- شرکت‌های دانش‌بنیان تا سقف ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال از تسهیلات ویژه اشتغال صندوق نوآوری و شکوفایی برای ۱۵ نفر بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید محصولات دانش‌بنیان و فناورانه از ظرفیت بالایی برای اشتغال‌زایی برخوردار است. برای حمایت از توسعه اشتغال در این شرکت‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیانی که ظرفیت جدید اشتغال، ایجاد کنند، می‌توانند از تسهیلات اشتغال برخوردار شوند.

با توجه به رشد روز افزون شرکت‌های دانش‌بنیان در هر دو حوزه کمی و کیفی، این شرکت‌ها نیازمند جذب و استخدام نیروهای فناور جدید هستند، صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به افزایش سطح اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

در صورت استخدام نیروهای جدید در شرکت‌های دانش‌بنیان و اضافه کردن نام آنها به لیست بیمه به ازای هر نفر سیصد میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا سقف ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

شرکت‌های برخوردار از این تسهیلات، مبلغ ۲ درصد کارمزد پرداخت می‌کنند و می‌توانند تسهیلات دریافتی را در بازه زمانی ۳۶ ماهه پرداخت کنند. این تسهیلات از طریق بانک‌های‌عامل پرداخت می‌شود.

شرکت دانش‌بنیان نمی‌توانند لیست تمام افراد استخدام شده را برای دریافت تسهیلات ارائه کنند و استخدام‌های صورت گرفته در صورتی که از شرایط حداقلی برخوردار باشد، می‌توانند به مبنایی برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل‌ شود.

افراد اضافه شده به لیست برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید زیر چهل سال سن داشته باشند و حداقل مدرک آنها کاردانی باشد، همچنین اسامی این اشخاص باید حداقل سه ماه در لیست بیمه شرکت وجود داشته باشد و برای آنها هزینه بیمه پرداخت شده باشد. شرکت‌های دانش‌بنیان در صورت دارا بودن این شرایط، می‌توانند حداکثر تا سقف ۱۵ نفر را برای بهره‌مندی از تسهیلات مرتبط با اشتغال، در لیست ارائه شده معرفی کنند.

همچنین نباید بیش از ۱۲ ماه از تاریخ به‌کارگیری افراد معرفی شده برای برخورداری از تسهیلات گذشته باشد. این تسهیلات بر اساس اشتغال خالص ایجاد شده پرداخت می‌شود. بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته میزان اشتغال قبلی شرکت و میزان اشتغال جدید ایجاد شده در این واحد اقتصادی محاسبه می‌شود و بر اساس آن تسهیلات پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =