۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۰
کد خبرنگار: 930
کد خبر: 84027746
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت موزه بزرگ سمنان پس از ۱۶ سال توقف آغاز شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: عملیات ساخت موزه بزرگ شهر سمنان که ۱۶ سال دچار توقف شده بود روز شنبه با انجام عملیات گودبرداری آغاز شد.

مهدی جمال روز شنبه به خبرنگاران افزود: نقشه‌ها برای ساخت موزه آماده و کار آزمایش خاک انجام شده و گودبرداری تخصصی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه موزه بزرگ سمنان، از اهداف مهم توسعه گردشگری و معرفی جاذبه‌های استان است اظهار داشت: این موزه در زمینی به وسعت یک‌ هزار و ۲۰۰ مترمربع و با زیربنایی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در چهار طبقه ساخته می‌شود که شامل مخازن امن، آزمایشگاه‌های مرمت آثار تاریخی، سالن‌های نمایش آثار، گالری نمایشگاه‌های موقت و بخش اداری است.

وی یادآور شد: این موزه در خیابان شهید رجایی سمنان، جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان احداث می‌شود.

جمال اشاره ای به اعتبار این طرح و مدت زمان احداث موزه نکرد.

در حال حاضر ۱۴ موزه دولتی و خصوصی زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی استان سمنان فعالیت دارند که شامل موزه عشایری ایل سنگسر و موزه سنگ و فسیل در مهدی‌شهر، باغ موزه امیر، موزه مهر و سکه و موزه گرمابه پهنه در سمنان، موزه عرفان شرق بسطام، موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی، موزه آب و موزه روستایی خیج در شاهرود، موزه تاریخ شهر دامغان و باغ موزه علم و صنعت و موزه اقوام در گرمسار و موزه آب در قاطول گرمسار و موزه چهلستون سرخه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها