پیش‌بینی برداشت بیش از ۴۸ هزار تن رطب و خرما در کازرون

شیراز-ایرنا-مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کاررون گفت: برداشت رطب و خرما از سطح ۶ هزار هکتار از نخلستان‌های این شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی می شود تا پایان این عملیات که تا نیمه نخست مهرماه ادامه دارد، بیش از ۴۸ هزار تن از این محصول برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

حمید رشیدی، شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه از این میزان محصول، ۷۰ درصد به صورت رطب و مابقی خرماست، اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی و آب وهوای خاص این شهرستان موجب شده که کازرون جایگاه اول تولید خرما را در استان فارس به خود اختصاص دهد.

مدیر جهاد کشاورزی کازرون افزود: امسال میزان تولید محصول رطب در این شهرستان به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی در مقایسه با سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.  
به گفته رشیدی، عمده مناطق تولید خرما در کازرون، بخش‌های خشت، کنارتخنه وجره و بالاده است و از ارقام شناخته شده این محصول در این منطقه کبکاب و زاهدی است که با توجه به مرغوبیت آن حدود ۳۰ درصد از آن به خارج کشور صادر می‌شود 
رشیدی، همچنین با اشاره به اصلاح و نوسازی نخلستان‌های شهرستان کازرون بیان داشت: با توجه به استعداد و شرایط مناسب این شهرستان در تولید خرما، توسعه کشت ارقام جدید تجاری و بازار پسند نظیر خرمای پیارم و مجول در دستور کار جهاد کشاورزی کازرون قرار دارد.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =