۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84027733
۰ نفر

برچسب‌ها

جهان رنگارنگ در پکن

پکن- ایرنا- پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای در امتداد یک کمربند یک جاده روز شنبه با حضور جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

به گزارش ایرنا این رویداد فرهنگی به میزبانی دفتر اطلاع رسانی شهرداری پکن و به همت انتشارات «ماه پکن» و با مشارکت کشورهای عضو مسیر کمربند و جاده در پارک المپیک پکن برگزار شده است از آنجائیکه این رویداد نخستین رویداد مهم فرهنگی در چین بعد از شیوع ویروس کرونا در ۱۰ ماه گذشته است از اهمیت زیادی برخوردار است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این نمایشگاه با راه اندازی یک غرفه، توانمندی ها و دستاوردهای صنایع دستی و هنر ایرانی را در معرض دید و علاقه بازدید کنندگان قرار داده است.

در غرفه ایران انواع فرش و قالی دستباف، صنایع دستی چوبی، زعفران و تابلو فرش های دستباف در معرض دید عموم قرار گرفته است.


محمد کشاورز زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آیین گشایش این نمایشگاه که با حضور معاون تبلیغات حزب کمونیست چین برگزار شد در مورد ضرورت توسعه و تقویت روابط و مبادلات فرهنگی میان کشورهای عضو مسیر یک کمربند - یک جاده سخنرانی کرد.

روز سه شنبه به نام روز فرهنگ ایران نامگذاری شده است و قرار است در این روز موسیقی ایرانی در این نمایشگاه نواخته شود.

این نمایشگاه در قالب پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاقه پکن (ICCIE) و یکی از بخش های نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات ۲۰۲۰ چین (CIFTIS)  است که از روز گذشته در پکن دایر شده است.

نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات ۲۰۲۰ چین (CIFTIS) روز جمعه با شرکت ۱۴۸ کشور و منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن گشایش یافت.

در این نمایشگاه که با همکاری وزارت بازرگانی چین و شهرداری پکن دایر شده است سازمان های بین المللی، سفارتخانه های مستقر در چین، انجمن های بازرگانی خارجی و شرکت هایی از ۱۴۸ کشور و منطقه شرکت دارند.

پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای در امتداد یک کمربند یک جاده با هدف پیشبرد مبادلات فرهنگی بین پکن و جهان خارج، ترویج فرهنگ کشورها و مناطق مختلف و تقویت روابط دوستانه بین چین و مناطق دیگر برگزار شده است.

 پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای در امتداد یک کمربند یک جاده به مدت ۶ روز دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =