۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84027712
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیران دفاع چین و هند تنش های مرزی را بررسی کردند

پکن- ایرنا- «وی فنگ هه» عضو شورای دولتی و وزیر دفاع چین و «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند که برای شرکت در اجلاس مشترک وزرای دفاع سازمان همکاری شانگهای در مسکو حضور دارند، روز شنبه در مورد تنش های مرزی میان دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، «وی فنگ هه» وزیر دفاع چین در این دیدار با بیان اینکه روابط چین و هند و ارتش های دو کشور اخیراً به شدت تحت تاثیر مسائل مرزی قرار گرفته است افزود: تبادل نظر حضوری بین وزیران دفاع دو کشور برای حل این موضوعات بسیار مهم است.

وی با تکرار اینکه علت و حقیقت تنش کنونی در مرزهای چین و هند کاملاً واضح است و مسئولیت آن کاملا بر عهده هند است اظهار کرد: حتی یک ذره از سرزمین چین را نمی توان از آن جدا کرد ارتش چین با اطمینان و عزم راسخ از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور محافظت می کند.

او ادامه داد: دو طرف باید با جدیت، توافق حاصل شده میان "شی جین پینگ" رئیس جمهوری چین و "نارندرا مودی" نخست وزیر هند را اجرا کنند و بر حل مشکلات از طریق گفت و گو و مشورت اصرار ورزند.

وزیر دفاع چین اظهار امیدواری کرد طرف هندی کاملاً به توافقات دو طرف پایبند باشد و به طور موثر کنترل بر نیروهای خود در خطوط مرزی را تقویت بخشد و از اقدامات تحریک آمیز مثل عبور از خطوط کنترل واقعی و هرگونه اقدامات تنش زا و جوسازی عمدی و انتشار اطلاعات منفی خودداری کند.

به گفته وی دو طرف باید بر وضعیت کلی روابط چین و هند و صلح و ثبات منطقه ای متمرکز شوند و با رسیدن به یکدیگر در میانه مسیر توافق مشترک و پیشرفت، شرایط فعلی را برای کاهش هر چه سریع تر تنش و حفظ صلح و آرامش در منطقه مرزی چین و هند غنیمت شمرند.

«راجنات سینگ» وزیر دفاع هند نیز در این نشست گفت که در شرایط فعلی، صلح و ثبات مرزی برای روابط دو جانبه از اهمیت حیاتی برخوردار است. ما باید کانال های باز گفت و گو را در تمام سطوح نظامی و دیپلماسی بین دو طرف حفظ و از راه گفت و گو و مشورت مسایل را به صورت مسالمت آمیز حل کنیم.

او اظهار امیدواری کرد هر دو طرف نگرشی مسئولانه اتخاذ کنند تا در اسرع وقت بتوانند نیروهای خود در خطوط مرزی را کنار بگذارند و از اتخاذ تدابیری که باعث تشدید یا پیچیده شدن اوضاع خواهد شد اجتناب ورزند دو طرف باید اختلافات را کنار بگذارند و روابط بین دو کشور و دو ارتش را در اسرع وقت به مسیر صحیح ببرند.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =