آموزش مجازی در استان فارس ، تجربه ای نو در سایه کرونا

شیراز - ایرنا- سال تحصیلی نو همواره با موجی از شور و شعف در میان خانواده ها همراه بود  و خاطرات بسیاری را برای همه ما تداعی می سازد، اما امسال در حالی سال تحصیلی آغاز می شود که در سراسر جهان با شرایط متفاوتی مواجه بوده ایم. استان فارس که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد در این شرایط با تاکید بر آموزش مجازی به عنوان تجربه ای نو سال تحصیلی را آغاز کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه با تبریک آغاز سال تحصیلی نو به دانشجویان و دانش آموزان یاد آور شد : بی شک در تمامی بیش از ۶ ماه گذشته همه ما تلاش خود را به کار بسته ایم تا تمامی مردم شریف از نهایت سلامت بهره مند باشند و به ویژه این مسوولیت در راستای تامین سلامت مجموعه عظیم دانشجویان دانشگاه مورد اهتمام جدی بوده است.

مهرزاد لطفی با بیان اینکه به لطف پروردگار و به پاس تلاش های صورت گرفته، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مدد پشتوانه قوی در زمینه زیرساخت های آموزش مجازی، از مراکز آموزش عالی ویژه کشور بوده  است افزود: در ماه هایی که با این همه گیری  مواجه شدیم، رسالت «آموزش» در این مجموعه همچون گذشته تداوم یافت و توانستیم در ایام کرونا نیز در این امر به نحو موفقی وارد عمل شویم. در این راستا ضمن بهره مندی از زیرساخت ها و توانمندی های موجود، نسبت به ارتقای کمی و کیفی امکانات نیز تلاش ویژه ای صورت گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به تمامی پویندگان راه علم و دانش، به ویژه اساتید و اعضای  هیات علمی دانشگاه و دانشجویان  که پرچم پرافتخار اندیشه در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز همواره به دستان پرتوان شما عزیزان بر فراز قله های علم و معرفت به اهتزاز درآمده است، اظهار امیدواری کرد در شرایط کنونی نیز بتوانید در مسیر ارتقای جایگاه دانشگاه در عرصه های علمی و آموزشی، گام های سازنده ای برداشته و شاهد روند رو به رشد مجموعه علوم پزشکی شیراز در این زمینه باشیم.

دکتر لطفی از پویندگان راه دانش خواست از امکانات آموزشی موجود در بستر فضای مجازی نهایت بهره مندی را داشته و بتوانیم از شرایط موجود به عنوان پلی برای تعالی بیشتر مجموعه و فرصتی برای پیشرفت علمی و گسترش مرزهای دانش در عرصه های بین المللی بهره جوییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین روز شنبه در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا ، نظارت دقیق بازرسان بهداشتی استان بر رعایت اصول بهداشت در مدارس استان را در دستور کار جدی این ستاد قرار داد.

  لطفی  در این نشست با اشاره به بازگشایی مدارس استان از امروز، از خانواده ها نیز خواست تا نسبت به تقویت آموزش های مربوط به رعایت صحیح اصول بهداشتی به فرزندان خود اهتمام داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و احتمال شیوع آنفولانزا در جامعه، امسال لازم است همگی ما در رعایت موازین بهداشتی دقت ویژه ای داشته باشیم.

دکتر لطفی در ادامه به بررسی آمار ابتلا در تمامی مناطق استان پرداخت و از اعضای این ستاد خواست تا دلایل شیوع در برخی شهرستان های دارای آمار بالای ابتلا بررسی شده و نتایج به دست آمده در نشست های بعدی اعلام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین تشکیل کمیته ای برای ریشه یابی علت های مرگ و میر بیماران کرونا  استان را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.

سال تحصیلی جدید فرصتی برای پیشرفت در آموزش های مجازی و به روز

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، از دانشجویان دعوت کرد شرایط همه گیری کرونا را به فرصتی برای پیشرفت در آموزش های مجازی و به روز تبدیل کنند.

 محسن مقدمی با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی جدید فرصت مجدد تلاش جدی تر دانشجویان با آموزش های اعضای   هیات علمی و همراهی حیطه های مختلف فعال در حوزه آموزش است افزود : در سال تحصیلی پیش رو با توجه به وجود شرایط همه گیری بیماری کرونا در دنیا، رویکردهای جدید آموزش های مجازی فرصتی خواهند بود برای یادگیری های بیشتر و به روز که این مهم نیازمند ایجاد روحیه انعطاف پذیری در دانشجویان می باشد؛ زیرا باید خود را با شیوه های جدید آموزشی منطبق نمایند و زمینه ای را فراهم کنند که آموزش ها را بهتر از گذشته دریافت نمایند و در کسب دانش پرتلاش باشند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطر نشان کرد: تلاش برای دستیابی به اهداف آموزشی با شیوه های مناسب به گونه ای که سلامت دانشجویان در اولویت باشد، نیاز به هماهنگی و جدیت بیشتر فعالان در حوزه آموزش را می طلبد که با هماهنگی های انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز سعی شده که این مهم فراهم گردد.

دکتر مقدمی اضافه کرد : با وجود تمامی تغییراتی که شرایط موجود برایمان فراهم نموده است، باید تلاش کنیم که تمامی این موارد را به فرصت تبدیل نماییم تا شاهد روزهای درخشانی باشیم. 

اخبار مرتبط