معاون استاندار فارس:رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس سختگیرانه دنبال می‌شود

شیراز-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس این استان با هدف تامین سلامت دانش‌آموزان و آرامش خاطر خانواده‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا سختگیرانه دنبال خواهد شد.

سید احمد احمدی‌زاده، شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بحث اولویت سلامت دانش‌آموزان مورد تاکید استاندار فارس نیز هست و امروز و در آیین بازگشایی مدارس هم بر این مساله تاکید شد.
وی ادامه داد: به همین منظور در هفته‌های اخیر نشست‌های متعددی با هدف ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های متولی برگزار و بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سطح آمادگی مدارس برای تشکیل کلاس‌ها در مناطقی که امکان حضور دانش‌آموزان وجود دارد، تاکید شد.
او اظهار داشت: همچنین تمهیداتی نیز برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز آموزش و پرورش اندیشیده شده و به سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین دانشگاه علوم پزشکی تاکید شده که این اقلام را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: در مناطقی هم که امکان تشکیل کلاس‌ها وجود ندارد، زیرساخت‌ها برای برگزاری غیر حضوری و آنلاین (برخط) کلاس‌ها فراهم شده است.
احمدی‌زاده گفت: امیدواریم با توجه به تدابیر اندشیده شده، در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد ارائه آموزش مطلوب و با کیفیت به دانش‌آموزان نیز باشیم.
از مجموع ۳۶ شهرستان استان فارس، مدارس در ۱۱شهرستان شامل شیراز، آباده، سپیدان، لامرد، بوانات، کازرون، ممسنی، سروستان، پاسارگاد، خرامه، جهرم با وضعیت قرمزبه صورت کاملا مجازی، در ۲۱شهرستان با وضعیت زرد از جمله فراشبند، داراب، خرم‌بید، زرین‌دشت، قیرو کارزین، استهبان، ارسنجان، اقلید، فیروزآباد، کوار، کوهچنار، زرقان، مُهر، مرودشت، نی‌ریز، خفر، لارستان، اوز، خنج، فسا، گراش ترکیبی و در چهار شهرستان بختگان، رستم، بیضا و سرچهان با وضعیت سفید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.
کلاس‌های مجازی از طریق شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) و دیگر روش‌های الکترونیکی همچون آموزش در شبکه‌های تلویزیونی تشکیل خواهد شد.
در روش ترکیبی طرح‌هایی همچون دو نوبته کردن مدارس در دستور کار است.
بنابر اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش فارس هم‌اکنون ۹۸درصد استان فارس زیر پوشش اینترنت قرار دارد، همچنین تاکنون سه هزار و ۷۴۷ مدرسه شهری و روستایی فارس هوشمندسازی شده‌ است و استان از این لحاظ در کشور در رتبه اول قرار دارد.
در حال حاضر به‌صورت تخمینی حدود ۸۰۰ هزار دانش‌آموز در استان فارس به تحصیل اشتغال دارند.

بنا به اظهار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز ( پانزدهم شهریور۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۷۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، با فوت ۱۱۰ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۱۵۴ نفر رسید و ۲۹ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =