از ترانسفر شگفت‌انگیز تا سرمربیگری در ۱۹ سال؛ رحمان۱۴۰۰

تهران- ایرنا- رحمان رضایی بعد از ۱۸ سال بار دیگر در ذوب‌آهن نقش بزرگی را به عهده گرفته است.

به گزارش ایرنا، باشگاه ذوب‌آهن شب گذشته(جمعه) اعلام کرد رحمان رضایی به عنوان سرمربی جدید این تیم در فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ انتخاب شده است.

رحمان در ۴۵ سالگی قرار است اولین تجربه سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه کند. مدافع پیشین تیم ملی ایران در همین باشگاه ذوب‌آهن بود که به فوتبالی‌ها معرفی شد. او در قامت یک مهاجم برای این تیم بازی می‌کرد و زیر نظر ناصر حجازی خوش درخشید و توسط میروسلاو بلاژویچ به تیم ملی دعوت شد و از خط حمله به قلب خط دفاعی رفت.

رحمان پس از ناکامی تیم ملی در رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۲ در یک انتقال شگفت‌انگیز از ذوب جدا شد و راهی ایتالیا شد تا برای پروجا بازی کند. هفت فصل در فوتبال ایتالیا به میدان رفت تا نشان دهد یک مدافع ایرانی هم توانایی بازی در بالاترین سطح را دارد. او حالا بعد از ۱۸ سال بار دیگر یک نقش مهم در ذوب گرفته و بعد از دوران کوتاهی که مدیرفنی بود قرار است به عنوان سرمربی این تیم را نجات دهد.

رحمان در این سال‌ها تنها ۲ تیم برق جدید شیراز و رایکای بابل را هدایت کرد و در تیم‌های راه‌آهن و تراکتور دستیار بود و مدتی نیز مدیریت آکادمی پیکان را عهده‌دار بود. حالا اما مهمترین چالش پیش روی این مدافع باتعصب، در همین فصل خواهد بود. ذوب‌آهن ناکام‌ترین تیم در فصل نقل و انتقالات تا به اینجا بوده چرا که چند ستاره باقی مانده خودش را هم از دست داده است.

هادی محمدی به هند رفت و محمد نژاد مهدی به همراه دانیال اسماعیلی‌فر، سر از سپاهان درآوردند و احسان پهلوان به پرسپولیس پیوست. او باید تیمی بی‌ستاره را به لیگ بیستم بفرستد. ذوبی‌ها فصل قبل تا سقوط فاصله‌ای نداشتند و حالا باید دید با ستاره سابق تیم ملی چه کار خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =