امام‌جمعه سمیرم:کرونا نباید تاثیری در مشارکت مردم در انتخابات داشته باشد

اصفهان- ایرنا- امام جمعه سمیرم گفت: شرکت در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شرایط کرونایی به مانند مرحله اول آن مهم است و اهمیت دارد.

حجت‌الاسلام سیف‌الله دهقانی فیروزآبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: مشارکت انتخاباتی در این مرحله با مشکلات و ممنوعیت‌های کرونایی همراه است اما نباید این حضور را کمرنگ یا محدود کند.

وی خاطرنشان کرد: روزها و ماه‌های زیادی است که با ویروس کرونا زندگی کرده‌ایم و روز جمعه این هفته قرار است بار دیگر با انتخاب درست در سرنوشت خود، شهرستان و کشورمان سهیم شویم.

امام جمعه سمیرم با اشاره به حضور قومیت‌های مختلف فارس، ترک و لر در این شهرستان، تصریح کرد: علاوه بر این اقشار، عشایر غیور و سخت کوش در این مرحله از انتخابات در سمیرم هستند و می توانند در پای صندوق‌ها حاضر شود.

به گفته دهقانی ناظران، مدیران سیاسی و مسوولان امر وظیفه دارند با رعایت دقیق و بدون کم و کاست دستورالعمل‌های بهداشتی و برای رفع همه نگرانی‌های کرونایی مردم انتخاباتی خوب، سالم و بدون حاشیه برگزار کنند.

وی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در این شرایط سخت تحریمی و کرونایی اشاره کرد و گفت: مردم ایران اسلامی در زمان‌هایی سخت تر از این برهه تاریخی هم صحنه انتخابات را ترک نکردند و در شعبه های رأی‌گیری حضور یافتند.

امام جمعه سمیرم تاکید کرد: حضور حداکثری و همراه با بصیرت مردم در انتخابات و انتخاب نماینده‌ای اصلح مهم‌ترین رسالت امروز همه افراد جامعه است بنابراین همه ما باید در امتداد عمل به این اصل بسیار مهم تلاش کنیم.

دهقانی در ادامه از ۲ داوطلب راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس در سمیرم خواست با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و حفاظتی در این روزهای کرونایی برنامه‌های تبلیغی خود را اجرا کنند.

وی تصریح کرد: هر گونه تجمع یا شلوغی آن هم بدون رعایت فاصله مناسب خطرناک بوده و نامزدها و حامیان آنها باید این نکته مهم را در صدر برنامه‌ها و اطلاع رسانی‌های خود داشته باشند و به مردم عزیز هم گوشزد کنند.

در انتخابات دوم اسفندماه ۹۸، رحیم کریمی با پنج هزار و ۹۵۹ رای و اصغر سلیمی(نماینده مجلس دهم) با پنج هزار و ۹۰۸ رای حایز کسب بیشترین آرا مردم این شهرستان شدند و به مرحله دوم راه یافتند.

حوزه انتخابیه مستقل سمیرم در استان اصفهان به مرکزیت سمیرم دارای چهار بخش وردشت، پادنا، مرکزی و پادنای بزرگ، ۶ شهر کُمه، سمیرم، بیده، ونک، حنا و فتح آباد و ۱۵۰ روستا و آبادی است که یک نماینده را راهی بهارستان خواهد کرد.

سمیرم دارای ۹۰ هزار جمعیت ثابت و عشایری است و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha