مربی تراز اول در راه تیم ملی والیبال ایران

تهران- ایرنا- کمیته فنی فدراسیون والیبال امروز مصوب کرد که به دنبال مربی تراز اول برای هدایت تیم ملی است.

هدایت تیم ملی والیبال به مربی تراز اول جهان سپرده می‌شود

کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال در نخستین نشست خود مصوب کرد که از مربی تراز اول جهانی برای هدایت تیم ایران در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱ و بازی‌های المپیک توکیو استفاده شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین نشست کمیته فنی و اتاق فکر فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی از ساعت ۱۱ امروز (شنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی آغاز شد.

انتخاب سرمربی از ایران یا از بین گزینه‌های خارجی، شاخصه‌های سرمربی تیم ملی، آرمان انتخاب شده برای والیبال ایران در المپیک و راهکارهای دستیابی به آن و شرایط تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو، از مهم‌ترین محورهای هم‌اندیشی در این نشست چهار ساعته بود.

کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال در پایان این نشست و با توجه به مباحث مطرح شده، مصوب کرد که فدراسیون والیبال از مربی تراز اول جهان برای هدایت تیم ایران در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱ و بازی‌های المپیک توکیو استفاده کند.

همچنین مقرر شد که برنامه انتخاب سرمربی تیم ملی، تا پایان بازی‌های المپیک توکیو باشد و برای دوره بعد از آن که جوان‌گرایی ضرورت دارد، برنامه‌ریزی مجدد انجام شود. در این نشست، ناصر میرفخرایی عضو و سخنگوی هیات رییسه، به عنوان سخنگوی کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی نیز انتخاب شد.

ناصر میرفخرایی، سعید درخشنده، حسینعلی مهران‌پور، احمد لاهوتی، علی موذن، محمد وکیلی، جهانگیر سیدعباسی، ابراهیم وطن‌پرست، جعفر هوتهم، محمود افشاردوست، بهنام محمودی، سعید رضایی، فرهاد شاهمیری، جمشید حمیدی و علی شاکری به عنوان کارشناس و پیشکسوت در نخستین نشست کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی حضور داشتند.

مهم‌ترین محورهای مطرح شده در نخستین نشست کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی به قرار زیر است:

سرمربی انتخابی برای تیم ملی باید سابقه و تجربه هدایت تیم‌ها در المپیک را داشته باشد.

توازن در تیم ملی اهمیت زیادی دارد و باید علاوه بر بازیکنان خوب و مدیریت عالی فدراسیون، به انتخاب سرمربی تراز اول جهان نیز اهمیت دهیم.

خیلی از افتخارات و اتفاقات والیبال در چند سال اخیر از جمله آرزوی های والیبال ایران بوده که محقق شده است، بنابر این آرمان تعیین شده برای والیبال ایران در المپیک نیز قابل دستیابی است.

والیبال ایران به انگیزه‌های جدید نیاز دارد تا از سکون فعلی خارج شود و به جایگاه بهتری در جهان دست یابد. در این زمینه می‌توانیم ایده‌ ملی برای والیبال تعریف و با کمک رسانه‌ها آن را نهادینه کنیم.

والیبال ایران در مرحله گذر از نسل قبلی است و انتخاب سرمربی باید در راستای این هدف نیز باشد.

تیم ملی والیبال ایران نیازمند رهبری قدرتمند است؛ تمرینات تیم‌ها یکسان است اما مدیریت تمرینات و تیم، از مباحث مهم مربی‌گری است.

سرمربی تیم ملی ایران حداکثر تا مهرماه مشخص شود تا فرصت کافی برای انتخاب بازیکن، آنالیز حریفان و برنامه‌ریزی برای حضور شایسته در المپیک و لیگ ملت‌ها داشته باشد.

آمادگی جسمانی و روانی، از فاکتورهای مهم یک تیم برای مسابقات مهم است؛ بنابر این روانشناسی به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی برای انتخاب سرمربی تیم ملی مدنظر قرار گیرد.

آرمان تعیین شده برای تیم ملی والیبال ایران در المپیک، چالشی سخت است اما با برنامه‌ریزی و مدیریت، دست‌یافتنی است.

سرمربی انتخابی باید دارای کادر خوب و قدرتمند باشد و از مربیان ایرانی نیز حتما استفاده کند.

نشست‌های کمیته فنی، بعد از انتخاب سرمربی تیم ملی تداوم یابد تا در زمینه‌های لازم به سرمربی و کادر فنی تیم ملی مشاوره دهد.

دومین نشست کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران ساعت ۱۰ روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =