خانواده‌ها مراقب کلاهبرداری «سیم کارت رایگان شاد» باشند

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: خانواده ها تحت تاثیر تبلیغات «سیم کارت رایگان شاد» قرار نگیرند و مراقب کلاهبرداری از این طریق باشند.

سردار کیوان ظهیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تبلیغات کلاهبرداران با عنوان سیم کارت شاد اظهار داشت: به خاطر بازگشایی مدارس و تدریس به صورت مجازی کلاهبرداران این بار دانش آموزان و خانواده های آنها را هدف گرفته اند و با تبلیغات «سیم کارت رایگان شاد» به دنبال کلاهبرداری هستند.

وی افزود: کلاهبرداران با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و یا استفاده از فضای مجازی با ترفندهای مختلف درصد هستند تا از این طریق کلاهبرداری کنند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: کلاهبرداران با ارسال لینک هایی در فضای مجازی و ارسال پیامک ها از خانواده ها درخواست می کنند تا اطلاعات شخصی خود را ارسال کنند تا بدین طریق حساب بانکی آنها را شناسایی و خالی کنند.

ظهیری با بیان اینکه خانواده ها اخبار را از طریق منابع رسمی پیگیری کنند گفت: در صورتی که اپراتورها و یا نهادهای رسمی قرار باشد سیم کارت دانش آموزی و یا خدمات رایگانی به خانواده ها ارائه کنند آن را از طریق منابع رسمی اعلام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: پلیس نیز در این زمینه با افراد سودجو و کلاهبردار برخورد قانونی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =