رونمایی از زندگینامه شهید مدافع حرم در مینودشت و چند خبر کوتاه از گلستان

گرگان - ایرنا - رونمایی از زندگینامه شهید مدافع حرم در مینودشت، کشف کود شیمیایی قاچاق در بندرترکمن و تاکید رییس دانشگاه علمی و کاربردی گلستان برای مهارت آموزی جوانان و دانشجویان از جمله اخبار کوتاه روز شنبه گلستان است.

معاون پرورشی فرهنگی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبدکاووس از برگزیده شدن چهار نفر از فرهنگیان این شهرستان در پرسش مهر ریاست جمهوری خبر داد و گفت: مینا اشرفی مقدم در رشته داستان نویسی، آنیتا پورمند در رشته وبلاگ نویسی و اسحاق خوجه و امیر محمد حاجی رضوانی در رشته عکاسی برگزیده این مسابقه کشوری شدند.

**

سرپرست هلال‌احمر گلستان گفت: کودک ۴ ساله‌ای که عصر دیروز در جنگل گلستان گم شده بود توسط امدادگران، تیم سگ‌های تجسس هلال‌احمر و نیروهای مردمی پیدا و تحویل عوامل انتظامی شد.

**

فرمانده انتظامی شهرستان بندرترکمن گفت: ۵۰ تن کود شیمیایی احتکار شده  از یک انبار بزرگ در این شهرستان کشف و ضبط شد.

ارزش ۵۰ تن کود شیمیایی قاچاق حدود یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال است.

**

رییس دانشگاه علمی کاربردی گلستان گفت: حضور جوانان و دانشجویان در رشته‌های مهارت محور در دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای راه حل اساسی برای حل معضل بیکاری جوانان است.

امیراحمد دهقانی اظهار داشت: در گلستان بین ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند که سهم دانشگاه‌های مهارتی در استان تنها هفت هزار نفر است.

وی با بیان این که دانشگاه علمی کاربردی گلستان سه هزار و ۳۰۰ دانشجو دارد گفت: ۷۵ درصد دانشجویان این دانشگاه بعد از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند.

دهقانی از میزبانی این دانشگاه برای برگزاری جشنواره مجازی حرکت در گلستان خبر داد و گفت: دستاوردهای دانشجویان در این جشنواره در حوزه‌های مختلف مانند اختراعات، نشریات، امور کاربردی و پژوهشی داوری و به مرحله کشوری راه خواهد یافت.

دانشگاه علمی کاربردی گلستان ۱۰۷ رشته تحصیلی در ۲ مقطع کاردانی و کارشناسی دارد.

**

با حضور جمعی از مسئولین مینودشت از کتاب"کبوتر عشق" زندگی نامه شهید مدافع حرم جواد سنجه ونلی رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha