عملیات ایمن‌سازی در ۵۴۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان‌شرقی اجرا شد

تبریز - ایرنا - معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: عملیات اصلاح و ایمن‌سازی شیب شیروانی ۵۴۰ کیلومتر از راه‌های استان اجرا شد.

غلامرضا رسول زاده، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این عملیات در ۵ ماه اول امسال به منظور ارتقای منظرآرایی راه و ایجاد ناحیه عاری از مانع در راه های استان اجرای شده است.

وی رنگ آمیزی ۶ هزار و ۲۱۲ مترمربع از پایه های علایم عمودی راه ها را از دیگر اقدامات حوزه ایمنی راه اعلام کرد و اظهار داشت: در این مدت یک هزار و ۳۱۱ کیلومتر از راه های ارتباطی استان خط کشی شده است.

 معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت با هدف ارتقای ایمنی کاربران جاده ای و به حداقل رساندن تصادفات ۳۱ هزار و ۳۰ متر حفاظ در سطح راه های ارتباطی استان مرمت، بهسازی و یا نصب جدید شده است.

رسول زاده، ادامه داد: از این میزان ۶ هزار و ۳۰۰ متر حفاظ در راه ارتباطی آزادراه تبریز - زنجان نصب و یا تعمیر شده که بیشترین میزان عملیات را به خود اختصاص داده است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =