۷۶درصد واحدهای روستایی لرستان بازسازی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ۷۶ درصد واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم سازی و بازسازی شده که امیدواریم این ضریب تا پایان امسال به ۸۵ درصد افزایش یابد.

مسعود رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۱۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان ساخته شد که از این تعداد ۱۲۱ هزار واحد از تسهیلات مقاوم سازی و نوسازی بنیاد مسکن استفاده کرده‌اند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۷۶ درصد از واحدهای مسکن روستایی استان بازسازی شده و حدود ۳۲ هزار واحد دیگر نیاز به مقاوم سازی دارد که طبق برنامه و میانگین سالانه باید حدود هشت هزار واحد در سال مقاوم شود.

وی ادامه داد: امسال تسهیلات بازسازی روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته که در این راستا بیش از پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از این وام ها استفاده می‌کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان اضافه کرد: همچنین تمام واحدهای خسارت دیده از سیل ارزیابی شده و برخیواحدهای آسیب دیده منطقه کرگانه خرم آباد دارای مشکلاتی هستند که تاکنون به ۵۸ واحد از این منازل که امکان دریافت تسهیلات را داشتند وام پرداخت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =