۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84027578
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات القاعده در کراچی پاکستان خنثی شد

اسلام‌آباد - ایرنا - پلیس پاکستان روز شنبه اعلام کرد: نیروهای امنیتی با بازداشت یک تروریست وابسته به القاعده شاخه 'شبه‌قاره' در شهر «کراچی» در جنوب این کشور توطئه عملیات خطرناک این گروه را خنثی کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از رسانه‌های پاکستانی، پلیس کراچی گفت که تروریست القاعده طراح بمب گذاری نیز است که پیش‌تر برخی از حملات تروریستی در پاکستان به ویژه در کراچی را سازماندهی کرده است.

براساس این گزارش، نیروهای امنیتی پاکستان در منطقه «گَداب» واقع در شهر کراچی این عضو خطرناک گروه تروریستی القاعده شاخه شبه‌قاره را بازداشت کرده و طرح وی را قبل از هرگونه اجرای عملیات خرابکارانه در قلب اقتصادی پاکستان خنثی کردند.

بازداشت عضو القاعده درحالی صورت گرفت که «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان ساعاتی پیش برای رسیدگی به وضعیت کراچی پس از بارندگی‌های بی‌سابقه اخیر در این شهر که منجر به تلفات انسانی و خسارت‌های شدید مادی شده، وارد این شهر شد.

اول اردیبهشت ماه امسال نیز نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پاکستان در جریان یک عملیات در کراچی در جنوب این کشور ۴ تروریست وابسته به شاخه 'شبه‌قاره' گروه القاعده را بازداشت کردند.

سخنگوی ارتش پاکستان روز هشتم اسفندماه گذشته اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور طی ۳ سال و نیم گذشته بیش از یک هزار تروریست القاعده را بازداشت و یا در عملیات مختلف کشتند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =