امام جمعه سمنان: رفع بیکاری از طریق تعاونی‌ها چاره‌جویی شود

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ابراز داشت: مسوولان برای تقویت اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری جوانان با رویکرد افزایش تعاونی‌ها بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی روز شنبه در دیدار با مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان به مناسبت هفته تعاون در دفتر امام جمعه این شهر، با اشاره به رسالت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: ایجاد اشتغال برای متقاضیان کاری بزرگ و عبادت محسوب می شود.

وی ادامه داد: تعاون به معنای کمک و مشورت است و فقط مربوط به کارهای اقتصادی نیست و کمک می‌تواند زبانی و پشتیبانی باشد.

امام جمعه سمنان با اشاره به نقش تعاونی ها برای اشتغالزایی در جامعه، خاطرنشان کرد: تعاونی ها در استان سنان باید تقویت شوند و توسعه یابند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان تاکید کرد: حقوق کارگران به موقع پرداخت شود و مسوولان نیز بر عملکرد کارفرمایان به منظور حفظ حقوق کارگران نظارت داشته باشند.

آیت‌الله شاهچراغی با تاکید بر اینکه مسوولان باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار و همه‌روزه برای افراد جویای کار باشند، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال موقت و روزانه  خوب است ولی اولویت باید ایجاد اشتغال پایدار باشد.

امام جمعه سمنان با اشاره به تقویت مهارت‌آموزی به منظور گره‌‎گشایی از مشکل بیکاری خاطرنشان کرد: مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال حلال و پایدار در بین افراد بیکار مورد توجه قرار بگیرد.

یکهزار و ۱۰۰ تعاونی فعال در استان سمنان وجود دارد و ۱۱.۵ درصد اشتغال استان مربوط به بخش تعاون است.

سیزدهم شهریور در ایران روز تعاون نامگذاری شده و ۱۱ تا ۱۷ شهریور هفته تعاون است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =