نصب ۵ دستگاه دریافت پسماند در میادین میوه و تره‌بار

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: با وجود تمامی محدودیت‌های مالی، ۵ دستگاه RVM (دستگاه خوددریافت پسماند خشک) را خریداری کردیم و دوشنبه در تعدادی میادین میوه و تره‌بار نصب می‌کنیم.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز شنبه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور در این باره اظهار داشت:  این دستگاه ها در میادین میوه و تره بار دریاچه شهدای خلیج فارس، شهید لواسانی، سردار جنگل، صادقیه و ولنجک نصب می شود.

وی افزود: شهروندان نیز از همین هفته با تحویل پسماندهای خشک خود مانند شیشه و پلاستیک به این دستگاه و دریافت قبض، امکان خرید به اندازه ارزش ریالی تعیین شده در قبض را در همان بازار میوه و تره بار خواهندداشت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به ضرورت راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ گفت: به منظور مدیریت هر چه بهتر پسماند در تهران، انجام برنامه‌های هوشمندسازی در زمینه مدیریت پسماند و در نهایت اجرای موفق طرح کاپ، از حدود ۸ ماه گذشته موضوع راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: از آن جا که سازمان پسماند در حوزه‌های مختلف چون جمع‌آوری زباله، انتقال آنها به ایستگاه‌های میانی، دفع و دفن زباله به ویژه زباله‌های بیمارستانی و ساختمانی در سایت‌های مجزا، فعالیت کارخانه زباله سوز و نحوه رفت و روب شهر مسئولیت اصلی را برعهده دارد، تصمیم گرفتیم تا با راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ در ساختمان اصلی سازمان مدیریت پسماند به طور شبانه روزی تمامی موضوعات از جمله تعداد کارگران مستقر در نواحی، نحوه فعالیت خودروهای سازمان، چگونگی فعالیت ایستگاه‌های میانی، سایت های دفع و دفن زباله، وضعیت کوره‌های مجتمع زباله سوز و نحوه توزین پسماندها در مراکز را به طور آنلاین رصد کنیم.

علیپور با اشاره به مراسم کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی گفت: از آن جا که دفن این نوع پسماند آسیب‌های فراوانی به طبیعت می‌زند، تلاش می‌کنیم با راه‌اندازی کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی تا پایان سال، نه تنها از میزان نخاله‌های دفن شده بکاهیم، بلکه بتوانیم به آمار تولید روزانه ۱۱ هزار تن شن و ماسه از این نخاله‌ها دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد که اجرای تمامی این پروژه‌ها به منظور افزایش تفکیک پسماند در مبدا، کاهش دفن زباله، نظارت بهتر بر عملکرد مدیریت پسماند، هوشمندسازی شهر و در نهایت افزایش رضایت مندی شهروندان انجام می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطر نشان کرد: این برنامه‌ها روز دوشنبه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و تعدادی از مدیران شهری به صورت آنلاین برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =