آزادی ۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان البرز

قزوین - ایرنا - فرمانده سپاه امام رضا(ع)شهرستان البرز از آزادسازی ۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد به همت سپاه، خیرین و دادگستری این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، سرهنگ محمد اسماعیل طاهرخانی بااعلام این مطلب افزود: به همت خیرین، سپاه البرز و دادگستری شهرستان البرز و با جمع آوری مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال، ۱۷ نفر از زندانیان غیر عمد این شهرستان آزاد شدند.

وی تاکید کرد: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد موجب بقا و حفظ بنیان خانواده‌ها می‌شود که باید بیش از پیش از سوی خیران و نیکوکاران مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز گفت : یکی از فضیلت‌های انسانی، احسان و نیکی کردن به هم نوع بوده و کسی که اهل بخشش باشد، درهای بهشت به روی او باز است.

وی افزود: اندیشه نوع‌دوستی و کمک به هم نوع به‌عنوان یک فرهنگ عمومی در بدنه ملت ما نهادینه شده است و می‌توان این فرهنگ را در عمق باورهای دینی مردم به‌ وضوح مشاهده کرد.

سرهنگ طاهرخانی کمک به نیازمندان را صدقه و حسنه دانست و گفت: یاری‌ رساندن به گرفتاران در بند و زندانیان غیر عمد که در سختی زندگی گرفتار شده اند، صدقه و حسنه بوده و خداوند متعال به واسطه کارهای نیک، سیئات فرد کمک‌کننده را محو می‌کند.

وی در انتها از تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های دادگستری و ستاد دیه شهرستان قدردانی کرد و گفت: بی تردید دوری از آزادسازی زندانیان غیر عمد، کانون خانواده‌هایی که سرپرست آنان به دلایلی همچون بدهی دیه یا مشکلات مالی در حبس به سر می‌برند را تهدید می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =