جشنواره شعر رضوی کرمان مجازی برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تلاش خواهیم کرد تا برنامه‌های فرهنگی و هنری استان به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نشود و جشنواره شعر رضوی امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محمد رضا علیزاده روز شنبه در نشست خبری بیست و ششمین جشنواره ملی شعر رضوی کرمان افزود: از قدمت جشنواره شعر رضوی ربع قرن می‌گذارد و این جشنواره در راستای اشاعه فرهنگ رضوی پایه‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: این جشنواره تبدیل به یک ساختار و سیستم فرهنگی در کشور شده است و در تلاش کردیم با نو آوری های جدید در طول ۲۵ سال برگزاری این جشنواره از روزمرگی جلوگیری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: تاکنون ۲۱ هزار اثر شعری و ۱۴ مجموعه اشعار قرائت شده شاعران ولایی در قالب این جشنواره به چاپ رسیده است.

وی اظهار داشت: حمایت از ترویج شعر و ادبیات آئینی از اهداف مهم جشنواره ملی شعر رضوی است و پرداختن به ابعاد زندگی حضرت امام رضا (ع) یکی از اقداماتی است که در جشنواره امسال دنبال می شود.

علیزاده با بیان اینکه جشنواره شعر رضوی کرمان در سه بخش شعرهای کلاسیک، نو و ترانه و بخش ویژه  دانشجویی اجرا می شود افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره  ۲۰ آبان است و آیین اختتامیه این جشنواره ۳۰ آذرماه در کرمان برگزار خواهد شد.

وی گفت: صفحه اینستاگرامی بیست و ششمین جشنواره شعر رضوی به ادرس Shererazavi۲۶ برای علاقه مندان فعال شده است.

همچنین در این نشست از پوستر بیست و ششمین جشنواره ملی شعر رضوی نیز رونمایی شد.

جشنواره ملی شعر رضوی جزو برنامه های جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) است که از سال ۷۲ در استان کرمان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =