ارتقا توان عملیاتی امدادگران هلال‌احمر با اجرای طرح توان‌افزایی پایگاه‌های امداد ونجات

تهران - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از ارتقای توان علمی و عملیاتی امدادگران و نجاتگران این جمعیت با اجرای ملی طرح توان ‌افزایی پنجشنبه‌های پایگاه‌های امداد ونجات خبر داد.

حمیدرضا اسکاش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی این معاونت، این طرح در همه پایگاه‌های جاده‌ای، ساحلی و کوهستان سازمان امداد و نجات در سراسر کشور اجرا می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی توضیح داد: در این طرح، امدادگران پنجشنبه‌ هر هفته تمرین‌هایی انجام می‌دهند که قابلیت تکرار دارد. انجام این تکنیک‌ها باعث می‌شود که نیروهای عملیاتی بر کار تیمی و گروهی تاکید کنند و نقاط قوت و ضعف خود را بیابند. به این ترتیب، آنها با توان بیش‌تری در صحنه‌ حوادث حاضر می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: نیروهای پایگاه‌های امداد و نجات از این طرح استقبال کرده ‌اند و خواسته ‌اند که در همه‌ روزهای هفته اجرا شود.

اسکاش ادامه داد: معاونت برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات با همکاری روابط ‌عمومیِ این سازمان به‌د نبال ساخت ویدئوهای آموزشی در چهار رشته‌ تخصصی است تا بتواند در راستای ارتقا سطح علمی و عملیاتیِ نیروها گام بردارد.

وی با بیان اینکه از تمرین‌های انجام‌شده در طرح توان‌افزایی پنجشنبه ‌های پایگاه‌های امدادونجات می‌توان به کار با ساکشن در پایگاه بین‌شهری، آمادگی جسمانی در پایگاه کوهستان و چکاب قایق نجات در پایگاه ساحلی اشاره کرد، گفت: ۳۱ استان کشور در این طرح فعال‌اند. این طرح با توجه به تخصص و تجهیزاتی که در پایگاه‌های امداد و نجات وجود دارد برنامه‌ریزی و طراحی شده تا در زمان حوادث و سوانح حداکثر بهره‌برداری لازم انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =