اتصال ۶۲۶ مدرسه استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات

سمنان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: عملیات اجرایی اتصال ۶۲۶ مدرسه این استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات پایان یافت.

سیدیاسر حسن پور روز شنبه با اشاره به لزوم توسعه زیرساختهای خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی ابراز داشت: به منظور فراهم کردن امکان دسترسی الکترونیک دانش آموزان در فضای مجازی و کاهش شکاف دیجیتالی اقدام هایی چون تجهیز تعداد ۴۴۲ مدرسه شهری و ۱۵۹ مدرسه روستایی استان توسط شرکت مخابرات به اینترنت پهن باند (ADSL) و تعداد ۲۵ روستا به اینترنت پهن باند همراه توسط اپراتور های همراه اول، ایرانسل و های وب صورت گرفت.

وی اظهار کرد: اشتراک اینترنت مدارس با ظرفیت ۳۰ گیگابایتی، به شکل ماهانه و با سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه هم اکنون در اختیار مدارس سراسر استان قرار گرفت.
حسن پور افزود: طرح هوشمند سازی مدارس یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدام های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری است که به منظور تحقق دولت الکترونیک تعریف شده و در استان این طرح در قالب طرح اتصال مدارس شهری به شبکه ملی اطلاعات در دست اقدام و اجرا است.

پوشش  ۸۹ درصدی اینترنت پهن باند روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان سمنان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ۸۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانواراستان سمنان تاکنون زیر پوشش اینترنت پهن باند قرار گرفته است.
حسن پور برنامه و اولویت اصلی وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه  را تمرکز بر روی نقاط محروم و تلاش برای برقراری پوشش کامل تلفن همراه و  اینترنت پهن باند سیار(LTE)  در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و برقراری پوشش مطلوب در جاده های بین شهری استان ذکر کرد.
وی گفت: پس از پایش ارتباطی روستاهای استان به صورت میدانی و از طریق دریافت گزارش درصدد رفع مشکلات ارتباطات روستاهای  فاقد پوشش هستیم.
وی عنوان کرد:از ۵۴۹ روستای استان سمنان ۵۳۸ روستا دارای پوشش ارتباطی است که در  ۴۳۸ روستا بستر ارتباطی اپراتور ایرانسل  و در ۵۳۵ روستا بستر اپراتور همراه اول وجود دارد که در برخی روستاها هر دو بستر ارتباطی وجود دارد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان عنوان کرد: هفت روستای بالای ۲۰ خانوار استان دارای عدم یا ضعف  پوشش ارتباطی است که این موضوع در قالب طرح USO به اپراتورهای ارتباطی به صورت پیمانکاری واگذار شده است و در دست اقدام برای برقراری پوشش ارتباطی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها