بازگشایی مدارس در کهگیلویه و بویراحمد طبق دستور ستاد ملی کرونا بوده است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا تمامی مدارس کشور نیمه دوم شهریور بازگشایی شدند و این تصمیم ملی بوده و تمامی ملاحضات در آن دیده شده است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست ستاد استانی ستاد مقابله با کرونا در یاسوج اظهار داشت: مجموع پروتکل ها در این خصوص را نظام بهداشت و درمان تنظیم کرده و جلسات متعددی توسط وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن آموزش و پرورش استان گرفته شده است.

وی افزود: با رعایت سختگیرانه و حداکثری دستورالعمل های بهداشتی تعیینی از سوی وزارت بهداشت مشخص مدارس دایر شده است اما دغدغه هایی از سوی مردم در این باره وجود دارد که باید بررسی شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به طور کامل نمی توان همه چیز را تعطیل کرد و با تعطیلی محض مشکلی رفع نمی شود، البته خانواده‌ها حق دارند که نگران فرزندانشان باشند. 

کلانتری ابراز داشت: با رعایت سلامت در قالب دستور العمل ها کلاس ها برپا می شوند و این یک تصمیم ملی بوده که ابلاغ شده و هیچ مسئولی حق تخلف از دستور ستاد ملی را ندارند.

وی تاکید کرد: در تمامی استان ها دغدغه هایی وجود دارد و می طلبد اولیا و مربیان به مدیران و مدارس استان در زمینه کنترل این بیماری کمک کنند زیرا که همه در قبال سلامت دانش آموزان مسئول هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کادر آموزش و پرورش استان با تمام توان در حال کار کردن هستند و بازگشایی مدارس طبق تصمیم شخصی مدیرکل آموزش و پروش استان نبوده است.

وی ابراز داشت: هیچ دستگاه خدماتی حق قطع انشعاب هیچ واحد آموزشی را ندارد و چنانچه این کار انجام شود خلاف مصوبه ستاد استانی کرونا عمل کرده و تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد.

کلانتری از رسانه ها خواست با تمام تلاش شان در راستای رفع دغدغه دانش آموزان و والدین ان ها در خصوص بیماری کرونا بکوشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش ابتلا به کرونا در استان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بوده و علت عمده آن شرکت در مراسمات عروسی، تشیع جنازه‌ها و حضور در آرامستان‌ها بوده است.طظظ

کلانتری افزود: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در پاساژ ها مطلوب نیست و میزان رعایت در ان ها ۵۴ درصد بوده که این مهم سبب می شود سلامت مردم در معرض خطر قرار گیرد.

وی بیان کرد: ضریب اشغال تخت های بیمارستانی در استان ۲ برابر شده که این مهم نگران کننده است و همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ۲۷۸ بیمار در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان اند که از این تعداد ۱۱۷ نفر مبتلای قطعی هستند.

پرویز یزدان پناه افزود: ۲۳ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری بوده، که از این تعداد ۴ مورد از آن ها زیر دستگاه هستند.

وی عنوان کرد: ۴۸۶۱ بیمار بهبود یافته کامل هستند که ۹۰۰ بیمار قزنطینه در منزل به سر می برند.

یزدان پناه عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۴۸۶۱ مورد گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: شمار قربانیان کرونا در استان به ۸۸ نفر رسیده که از این تعداد ۸۲ بیماری زمینه ای و ۶ مورد فاقد بیماری زمینه ای بوده اند.

یزدان پناه تاکید کرد: میزان بروز بیماری در کشور ۴.۵ در یک هزار نفر و در استان ۸.۷ در هزار نفر جمعیت و میزان مرگ میر در کشور ۲۶ در یکصد هزار نفر و در استان  ۱۲ در یکصد هزار نفر بوده است.

وی تاکید کرد: کل تست های ارسال ۲۸ هزار و ۴۰۰ بوده و شاخص نمونه گیری در کشور و استان یکسان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =