۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84027501
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ قطعه شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان اهدا شد

کرمان - ایرنا - سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از اهدای ۱۴ قطعه شی تاریخی به این اداره کل توسط دوستداران میراث فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سیدهادی جعفری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این اشیا به دنبال فرهنگ سازی در زمینه حفاظت بهینه از اموال تاریخی و فرهنگی و جلب مشارکت های اجتماعی توسط ۲ نفر از اهالی شهرستان جیرفت و بخش اسفندقه به اداره کل میراث فرهنگی استان اهدا شد.

وی تصریح کرد: قدمت اشیا اهدایی به دوره پیش از تاریخ برمی گردد و شامل کوزه های سفالی و کاسه، ظرف سنگی و غیره می شود.

سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در تلاش است با اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ سازی های لازم حفاری های غیرمجاز را به صفر برساند که خوشبختانه تاکنون موفق بوده است.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت این اداره کل با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی به صورت ۲۴ ساعته از تمامی اماکن تاریخی و محوطه های باستانی سطح استان کرمان مراقبت می کنند.

استان کرمان با سابقه تاریخی و غنای فرهنگی دارای محوطه ها و بناهاب تاریخی و باستانی متعددی است که اشیای تاریخی فراوانی از آن کشف می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =