مطالعه پژوهش محور در راستای آمایش سرزمین انجام شود 

کرج - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت آمایش سرزمینی در کشور خبرداد و گفت: متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ درسطح استانی و ملی آن است که مطالعه پژوهش محور در راستای آمایش سرزمین به خوبی انجام نشده است.

علی حدادی روز شنبه در آیین تجلیل از تعاونگران برترشهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد افزود: براین اساس یکی از اولویت ها باید آمایش سرزمین باشد.
وی ادامه داد: اکنون در بخش کشاورزی بهترین ظرفیت ها را  در غرب استان البرز داریم که باید در صنایع تبدیلی ریل گذاری شود.
حدادی گفت: منابع طبیعی  روستایی باید به تعاونی ها واگذار شود تا اشتغالزایی بیشتر را شاهد باشیم و درسال جهش تولید بتوانیم گام های موثرتری را برای تحقق اهداف اقتصادی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: رفاه بدون تعاون نشدنی است و باید اعتماد و باور برای دستگاه های اجرایی در موضوع تعاونی ها بوجود آید چراکه مشکلات زیادی در گذشته و امروز در بخش زمین ومسکن داشتیم و اگر به مردم اعتماد کنیم و کاررا به آنان واگذار کنیم به نتایج بهتری می رسیم.
نماینده مردم طالقان نظرآباد و ساوجبلاغ افزود: در بخش کشاورزی تغییرکاربری اراضی کشاورزی نامتوازن پیش می رود که بخشی ازآن برمی گردد به مجلس که قانون تغییر اراضی باید اصلاح شود و بخشی دیگر جدیت دستگاه های اجرایی را دراین زمینه می طلبد.
وی اظهار داشت: اگر شاهد آن هستیم ارزش پول ملی ما کاهش یافته و رشد نقدینگی داریم اینها به تحریم ها همه برنمی گردد باید مدیریت ها درست شود و در بحث نقدینگی باید به سمت جهش تولید با تقویت تعاونی ها پیش رفت.
حدادی تاکید کرد: معضل بیکاری با توجه به طرح های اشتغالزایی و دانش بنیان می تواند کاهش یابد که دراستان البرز ظرفیت های خوبی از جمله مرکز تحقیقاتی دانش بنیان کاوش را دراین زمینه شاهد هستیم .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =