مدرسه باید مکانی ایمن و کانون اعتماد باشد

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدرسه باید محیطی ایمن و کانون اعتماد اولیا، دانش‌آموزان و معلمان باشد.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز شنبه در گردهمایی معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان که به صورت ویدیو کنفرانس افزود: با توجه به اینکه امسال نخستین سال شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ بازگشایی مدارس را از جوار آرامگاه سردار دل ها و گلزار شهدای کرمان برگزار کردیم.
وی اظهار داشت: امیدواریم امسال بتوانیم ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی را در مدارس و بین دانش آموزان و معلمان داشته باشیم و با مدد گرفتن از روح تابناک همه شهدا، به ویژه شهید قاسم سلیمانی بتوانیم به نحو شایسته ای و با موفقیت، مسئولیت خطیر خود را در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ به انجام برسانیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه امسال، سال تحصیلی متفاوتی را آغاز کردیم، اظهار داشت: بعد از چند ماه وقفه، مدارس آغوش گشودند به سمت دانش آموزان و مدرسه باید علاوه بر این که کانون اعتماد باشد پایگاه اجتماعی خودش را هم حفظ کند.
اسکندری نسب با اشاره به لزوم رعایت فاصله فیزیکی و موارد بهداشتی در مدارس، خاطرنشان کرد: خیلی ها می خواهند مانعی برای ادامه یافتن جریان آموزش و تعطیلی مدارس شوند اما باید تلاش کنیم، هر روز همه بخش های مدرسه ضدعفونی شود تا با رعایت همه موارد شیوه نامه های بهداشتی خاطر اولیا و دانش آموزان راحت باشد.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان تشنه حضور در مدارس هستند، مردم نباید پشت به مدرسه کنند، در کنار آموزش حضوری آموزش مجازی هم داریم و در زمینه بهداشت هم از ظرفیت ناظران و کارشناسان بهداشت و علوم پزشکی باید بهره مند شویم تا محیط امنی برای دانش آموزان در مدرسه داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که تعداد دانش آموزانی که فردا به مدرسه می آیند از دانش آموزانی که امروز می آیند باید بیشتر باشد، گفت: مدرسه به گونه ای باید به جامعه معرفی شود که همه ظرفیت های آموزش و پرورش دیده شود که در نتیجه اعتماد هم بیشتر می شود.
اسکندری نسب تصریح کرد: در آموزش و پرورش استان کرمان هیچ نشانی از سند ننگین ۲۰۳۰ وجود ندارد و نخواهد داشت و افتخاری برای معلمان بالاتر از این نیست که توسط رهبری با عنوان افسران سپاه پیشرفت کشور خطاب شده اند، من به توانمندی معلمان ایمان دارم که هم در عرصه آموزش مجازی و هم حضوری می توانند موفق و نقش آفرین باشند.
وی تاکید کرد: همه دانش آموزان در سراسر کشور و استان کرمان باید تحت پوشش آموزش چه حضوری و چه مجازی قرار بگیرند و با هوشیاری حداکثری باید برای سال تحصیلی جدید برنامه ریزی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =