هر شهروند کردستانی حامی معنوی یک فرزند یتیم شود

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: در راستای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین هر شهروند کردستانی می‌تواند حامی معنوی یک فرزند یتیم شود.

هیوا رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون هفت هزار و ۴۶  کودک یتیم و محسنین زیرپوشش خدمات کمیته ‌امداد امام خمینی(ره) استان قرار دارند و توسط ۱۴ هزار و ۱۷۰ حامی حمایت می‌شوند.

وی اضافه کرد: این حامیان ماهیانه به صورت میانگین ۲۰۰ هزار ریال به حساب ایتام و فرزدان محسنین واریز می‌کنند و کمیته امداد هیچگونه دخل و تصرفی در توزیع این کمک‌ها ندارد ضمن اینکه برخی از حامیان چند یتیم را زیر پوشش حمایت خود دارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان افزود: با توجه به بازگشایی مدارس هم‌اکنون این ایتام نیازمند کمک بیشتری از سوی خیرین هستند بنابراین هر شهروندی می‌تواند حامی یکی از این کودکان شده و در حد توان خود در رفع نیازهای آنان تلاش کند.

وی یادآور شد: در سال تحصیلی جاری بر عکس سنوات قبل نوشت افزار و لوازم‌التحریر نیاز این دانش‌آموزان نیست بلکه با توجه به شرایط تحصیلی موجود تهیه گوشی و تبلت هوشمند در اولویت قرار دارد.

رحیمی تاکید کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، مشکلات دانش‌آموزان نیازمند بویژه فرزندان ایتام و محسنین با کمک یک سازمان رفع نمی‌شود بلکه نیاز است خیرین مثل گذشته ورود پیدا کرده و کمیته امداد را در این زمینه یاری دهند.

حدود ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =