۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 84027462
۱ نفر

برچسب‌ها

استخدام یکهزار نفر در هلال‌احمر

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از پیگیری جذب یکهزار نفر در این جمعیت خبر داد و گفت: این افراد در راستای خدمات‌رسانی بهتر و طبق پیگیری‌های انجام شده بزودی از طریق آزمون های عمومی جذب هلال‌احمر می‌شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مطلب را مهدی ولی پور در نشست صمیمانه با دبیران باشگاه‌های امدادگران و نجاتگران عنوان کرد و افزود: تعداد ۱۲ هزار پست سازمانی در جمعیت هلال احمر وجود دارد و ‌در کل کشور پنج هزار امدادگر و نجاتگر در حال خدمت رسانی هستند.

وی توضیح داد: ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه جهت تجهیز انبارهای امدادی و تامین تجهیزات تخصصی نیاز است که ۲۱۴ میلیارد تومان تاکنون تخصیص یافته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به حق ایاب و ذهاب امدادگران و نجاتگران اضافه کرد: افزایش حق ایاب و ذهاب امدادگران و نجاتگران در دستور کار است و امیدواریم به زودی ابلاغ شود.

ولی پور اضافه کرد: با تفاهم نامه هایی که امضا شده پیگیر هستیم تا امدادگران و نجاتگرانی که ۱۰ روز در پایگاه ها حضور دارند دفترچه خدمات درمانی دریافت کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین تذکرات مکرر وزیر بهداشت مبنی بر عدم سفر در تابستان امسال، میلیون ها نفر غربالگری شدند و ۴۸ پست موقت امدادی در کل کشور راه اندازی شد.

حضور ۴۳۲۹ امدادگر در طرح نجات یار

معاون برنامه ریزی سازمان امدادونجات نیز در نشست با دبیران باشگاه های امدادگران و ‌نجاتگران استان خراسان رضوی گفت: اجرای طرح نجات یار با حضور ۴۳۲۹ امدادگر یکم به زودی در پایگاه های سراسر کشور اجرا می شود.

حمیدرضا اسکاش افزود: کمبود نیرو در چهار محور وجود دارد که با تفاهم نامه های انجام شده با واحدهای دیگر به زودی کمبود نیرو جبران می شود.

وی گفت: محور اول انتقال اعضای جوانان و داوطلبان به امدادونجات، محور دوم جذب سرباز امدادگر، محور سوم افزایش رفاهیات و خدمات مطلوب تر برای امدادگران و نجاتگران و محورم چهارم ایجاد طرح نجات یار است.

اسکاش ادامه داد: در صدد هستیم به کارت های شناسایی امدادگران و نجاتگران هویت تازه ای ببخشیم و بیمه امدادگران در حوادث و مصدومیت ها در اولویت قرار گیرد که با تفاهم نامه های صورت گرفته با معاون توانبخشی، تخفیف ها و تسهیلات ویژه ای در بخش بهداشتی، درمانی و توانبخشی در دستور کار قرار گرفته است.

 معاون برنامه ریزی سازمان امدادونجات کشور با اشاره به فعالیت باشگاه امدادگران و نجاتگران افزود: اردوی دو روزه ویژه دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران استان های سراسر کشور در نخستین فرصت برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =