پژوهش‌های کاربردی درباره کرونا ضروری است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: انجام طرح‌های پژوهشی بصورت کاربردی و قابل استفاده درباره بیماری کرونا در این استان ضروری است.

به گزارش ایرنا ،  اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه بررسی طرح‌های پژوهشی ویژه ویروس کرونا در استان با قدردانی از اقدامات انجام گرفته در این زمینه اظهار داشت: لازم است پژوهشگران طرح‌های مرتبط با بیماری کرونا برای دریافت اطلاعات با مدیران و معاونان حوزه بهداشت و درمان استان در ارتباط باشند.

وی با تاکید بر لزوم کوتاه شدن زمان اجرای این طرح‌ها افزود: با توجه به نیاز استان و کشور این طرح‌ها باید کاربردی شده و یافته‌های به دست آمده از آنها  برای مقابله با ویروس کرونا بکارگیری شود.

استاندار اردبیل همچنین خواستار افزایش ورود دانش‌آموختگان و متخصصان امر به پژوهش پیرامون این ویروس شد و گفت: در انجام پژوهش‌های کاربردی استفاده از نظرات صاحبان فن و اطلاعات روز ضروری است.

یعثوب نژادمحمد ، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل هم در این جلسه ضمن تقدیر از دفتر برنامه‌ریزی استانداری در جمع‌بندی وآماده‌سازی طرح‌های پژوهشی مربوط به ویروس کرونا در زمان کوتاه گفت: اکنون در مرحله اجرای این طرح‌ها دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی هشت طرح پژوهشی ویژه ویروس کرونا در استان اردبیل تهیه و اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتربرنامه‌ریزی ،نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل هم از در حال اجرا بودن طرح‌های مصوب سال گذشته و نیز آماده شدن طرح‌های پیشنهادی سال جاری خبر داد.

سیدمهدی جوادی افزود: همچنین مراحل فراخوان ،دریافت پروپوزال‌ها ،داوری و تایید طرح‌های ویژه پیرامون ویروس کرونا در استان از سوی دفتر برنامه‌ریزی استانداری انجام شده است.

 وی گفت: در این راستا پروپوزال‌های هشت طرح ویروس کرونا در قالب موضوعات مختلف علمی-پژوهشی شامل"بررسی میزان درک خطر از هشدارهای بهداشتی در مورد بیماری کووید-۱۹ در بین جمعیت استان اردبیل"،"بررسی پروفایل روان آشفتگی ناشی از ویروس کرونا در بین شهروندان " ،"تحلیل علمی و  کاربردی شیوع ویروس کرونا در ایران و راه‌های مدیریت این بحران "، "مدل‌سازی شیوع ویروس کرونا و پیش‌بینی تعداد مبتلایان و تلفات به تفکیک استانی در ایران"،"اپلیکیشن غربالگری اختلالات روانی کرونا"، "شناسایی نیازهای روان شناختی خانواده‌ها در طول شیوع ویروس کرونا"  و چند طرح دیگر همراه با ارائه راهکارهای عملی و کاربردی برای مقابله با این ویروس آماده اجراست و در صورت تامین اعتبارات این طرح‌ها در آینده نزدیک می‌توانند وارد مراحل اجرایی شوند.

در ادامه این جلسه تعدادی از پیشنهاد دهندگان این طرح‌ها و نیز روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان پیرامون موضوعات طرح‌ها و چگونگی اجرای آنها دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =