هنرجویان هنرستان‌ زیبا در سنندج  عضو صندوق اعتباری هنر می‌شوند

سنندج - ایرنا - معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: هنرجویان هنرستان‌ زیبای سنندج از سال دوم تحصیلی می‌توانند عضو صندوق اعتباری هنر شوند.

به گزارش ایرنا، سامان احمدی روز شنبه در مراسم بازگشایی هنرستان دخترانه هنرهای زیبای سنندج اظهار داشت: این هنرستان یکی از هنرستان‌های مجهز هم از نظر نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری در سطح استان است.

وی خطاب به اولیای هنرآموزانی که در محل برگزاری مراسم حضور داشتند، گفت: با وجود اساتید هنرمندی که در این هنرستان تدریس می کنند هنرجویان آن در آزمون‌ کنکور رشته هنر در بهترین دانشگاه‌های کشور پذیرفته خواهند شد.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا لازم است نکات بهداشتی اعلام شده از سوی هنرستان به خوبی رعایت شود.

احمدی یادآور شد: تدابیری از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیشیده شده است تا از سال دوم تحصیلی به بعد هنرجویان این هنرستان در صندوق اعتباری هنر عضو و از تسهیلات مشاغل خانگی بهره‌مند شوند.

وی ضمن قدردانی از شهرداری سنندج به واسطه همکاری در برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح شهر سنندج اضافه کرد: نیاز به ساخت و احداث جلوه‌های هنری از سوی شهرداری در نزدیکی هنرستان دخترانه وجود دارد.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: بواسطه استقبال از هنرستان‌ها، در آینده نزدیک با همکاری آموزش و پرورش شهرستان سنندج، هنرستان هنر ویژه پسران نیز در این شهر راه‌اندازی خواهد شد.

معاون مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز در این مراسم گفت: به اولیای هنرجویان اطمینان می دهیم که فرزندانشان را در بهترین و مجهزترین هنرستان ثبت نام کردند چرا که کادر اجرایی و تخصصی این هنرستان از بهترین معلمان و هنرمندان سطح استان و حتی کشور هستند.

خیرآبادی با اشاره به اینکه شرایط این هنرستان با وجود اساتید هنرمند و هنرآموز برای فعالیت‌های عملی هنری  بسیار مناسب است، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با شرایط مناسب و شایسته ای که فراهم کرده، هنرآموزان قادر به ادامه تحصیلی در مدارج بالا را خواهند داشت.

وی در خصوص تاثیر هنرستان‌های حرفه ای چون هنرستان دخترانه هنرهای زیبا تاکید کرد: ما از همه سازمان‌ها و ادارات کل سطح استان تقاضا داریم برای حرفه آموزی دانش آموزان، هنرستان‌هایی از این نوع راه اندازی کنند.

پنج رشته هنری که در هنرستان دخترانه هنرهای زیبای سنندج تدریش می‌شود شامل گرافیک، سینما، پویانمایی (انیمیشن)، نمایش و موسیقی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =