علم، ایثار و شهادت معیارهای ارزشی اسلام و قرآن است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید گفت: مهر، ایثار و شهادت از معیارهای ارزشی اسلام و قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی روز شنبه در آیین نواخته شدن زنک مهر "ایثار و شهادت" افزود: علم، ایثار و شهادت از معیارهای ارزشی اسلام است و علم و تقوا انسان را برای ایثار و شهادت آماده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه علم و تفهیم و درک، نخستین عنوان زنگ نواخته شده امروز است اظهار داشت: تقوا، مقاومت، جهاد و ایثار و شهادت نیز از معیارهای ارزشی اسلام هستند.

علیدادی اسلامی با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را با این معیارها می‌سنجد ادامه داد: یکی از این معیارها علم، فهم و درک است و از دیدگاه اسلام کسانی که می دانند با کسانی که نمی‌دانند برابر نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه معیار ادب و مبارزه با نفس، تقواست گفت: هر که تقوای بیشتر داشته باشد در نزد خداوند بلند مرتبه‌تر است و این جایگاه تقوا را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی معیار سوم را جهاد و شهادت عنوان کرد و افزود: ۲ معیار اول انسان را آماده می‌کند برای معیار سوم؛ یعنی علم و تقوا انسان را برای ایثار و جهاد و شهادت آماده می‌کند.
وی ادامه داد: برادرِ سردار سلیمانی نقل می‌کند که "در دوران مدرسه، شهید سلیمانی غذای خود را به دانش آموزانی می‌داد که از روستاهای اطراف می‌آمدند و غذا نداشتند و حتی مداد خود را نصف می‌کرد و دفترچه خود را بین دیگران هم تقسیم می‌کرد."
آیین نمادین بازگشایی مدارس استان کرمان در آغاز سال تحصیلی جدید که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در دبستان پسرانه اشرفی اصفهانی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =