امام جمعه ملایر: نگرانی برای تحصیل دانش‌آموزان در مدارس نیست

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر گفت: در شروع سال‌تحصیلی جدید، شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در دستور کار قرار دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی برای تحصیل دانش‌آموزان در مدارس نیست.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز شنبه در آیین نواختن زنگ مدارس در دبیرستان دخترانه شاهد زینب کبری(س) ملایر اظهار داشت: چنانچه همچون آیین عزاداری ایام محرم، دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اجرا شود، هیچ دانش‌آموزشی آسیب نمی‌بیند و جای نگرانی برای والدین وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در شرایط حساس کنونی درس، تحصیل و آموزش تعطیل نمی‌شود، همان‌گونه که در شرایط هشت سال جنگ تحمیلی و بمباران برخی از شهرهای ایران و در تمامی این شرایط سخت، مدارس باز و تحصیل در جریان بود.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه در طول حکومت شکوهمند انقلاب اسلامی تحت هیچ شرایطی تحصیل و آموزش تعطیل نشد افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا، حدود یک‌ماه است که نماز جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در ایام محرم نیز عزاداری‌ها طبق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این شهرستان برگزار شد و کسی آسیبی ندید.

حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: طبق تجربه‌های چند ماه گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا، اگر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی حتی در اجتماعات هم رعایت شود، هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

وی علم را چراغ راه زندگی و دارای ارزش ذاتی دانست و افزود: علم به انسان کمال و ارزش می‌دهد و هوش، استعداد و فکر انسان را شکوفا می‌کند.

امام جمعه ملایر با اشاره به نادانی دشمنان امام حسین(ع) در مقابل شمار اندک یاران باوفای ایشان ادامه داد: دشمنان اباعبدالله الحسین(ع) با وجود اینکه تعدادشان بی‌شمار بود، اما از علم، دانش، فهم و معرفتی که در دانشگاه امام حسین(ع) وجود داشت، بی‌بهره بودند.

حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه علم باید در مسیر صحیح قرار گیرد تا در خدمت بشریت باشد، در غیر اینصورت فاجعه می‌آفریند گفت: اینکه امروز در کشورهایی همچون یمن، سوریه، فلسطین و لبنان انفجار و قتل‌عام صورت می‌گیرد، به خاطر این است که دشمنان علم را ابزاری برای به دست آوردن ثروت قرار داده‌اند.

وی تاکید کرد: علم قدرت می‌آورد و باید در خدمت انسان و بشریت قرار گیرد.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه علم انسان را از نظر شناخت و کمال غنی می‌کند، خطاب به دانش‌آموزان تاکید کرد: به شکرانه علمی که می‌آموزید، آن را در خدمت بشریت و به‌ویژه در خدمت جامعه و کشور خود قرار دهید.

حجت الاسلام برقراری توصیه کرد: امیدواریم شرایط تحصیل کنونی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، برای دانش‌آموزان جزء طلایی‌ترین دوران تحصیل دانش‌آموزان باشد و بهترین آموزش را در همین سال‌تحصیلی داشته باشید و بتوانید کُرسی دیگری از کُرسی‌های علم را فتح کنید.

۵۰ هزار دانش‌آموز ملایری در سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن امروز/شنبه/ همزمان با سراسر کشور تحصیل خود را آغاز کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =