۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 84027426
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر کوتاه از شهرستان دیر

بوشهر - ایرنا - مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دیر استان بوشهر گفت: بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو در این شهرستان ۲ تن جان خود را از دست دادند و یک نفر مصدوم شد.

حسین ناظمیان پور روز شنبه افزود: ساعت هفت و ۵۰ دقیقه بامداد صبح روز امروز یک دستگاه خودرو ایسوزو و  یک وانت پیکان درجاده وحدت آباد به کناری بخش بردخون به همدیگر برخورد کردند که بر اثر این تصادف و مرد ۶۵ ساله و زن ۶۳ ساله جان خود از دست دادند و یک نفر نیز مصدوم شد.

وی گفت: مصدوم که مردی ۴۶ ساله بود با یک دستگاه آمبولانس از پایگاه جاده‌ای بردخون به بیمارستان زینبیه خورموج انتقال یافت.

بخش بردخون شهرستان دیر در ۱۵۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر است.

نیکوکار دیری ۳۰۰متر مربع زمین وقف کرد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دیر استان بوشهر گفت: یک نیکوکار این شهرستان قطعه زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در بردخون این شهرستان وقف کرد.

احمد کشاورز روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: 'حسین احمدی ' واقف نیک اندیش، این قطعه زمین را به نیت کاربری مذهبی وقف کرده‌است.
وی اظهار داشت: وقف میراثی ماندگار و اقدامی خداپسندانه است که هم نام و هم کار خوب انسان را باهم حفظ می‌کند و کمک بزرگی درتوسعه عمران، آبادانی فرهنگی و دینی درشهرها و روستاها است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دیر یادآورشد: هم‌اکنون ۳۳ موقوفه، ۱۱۷ مسجد، ۱۲۷ حسینیه و ۳۳ امامزاده و آرامگاه در شهرستان دیر وجود دارد که تثبیت موقوفه‌ها و سنددار کردن آنها و اجرای طرح امینانه نیت واقفان در اولویت قراردارد.
۱۰۰درصد جمعیت روستایی دیر غربالگری ویروس کرونا شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بهورزان در غربالگری مرحله اول و دوم کووید ۱۹ موفق شدند ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی این شهرستان را غربالگری کنند.

احمد آخوندی روز شنبه در آیین تقدیر از بهورزان شهرستان دیر افزود: ۲۵ بهورز مرد و زن در ۱۰ خانه بهداشت خدمات بهداشتی به روستائیان شهرستان دیّر ارایه می‌کنند.
وی یادآورشد: بهورزان شهرستان دیّر سال گذشته بیش از ۲۶۰ هزار خدمت بهداشتی به ساکنان مناطق روستایی این شهرستان ارایه و در بستر سامانه الکترونیکی یکپارچه بهداشتی(سیب) ثبت کردند و ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به فعالیت ۲۵ بهورز در این شهرستان گفت: این تعداد بهورزان در ۱۰ خانه بهداشت روستایی فعالیت دارند و علاوه بر ارایه خدمات بهداشتی به ساکنان مناطق روستای اصلی به ساکنین ۴۵ روستای قمر و هشت روستای سیاری نیز خدمات بهداشتی و اولیه ارایه می‌دهند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =