امام جمعه مراغه: شهید رهبری انسانی برجسته و پزشکی خوشنام بود

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه در مراسم خاکسپاری نخستین شهید مدافع سلامت این شهرستان اظهار داشت: شهید رهبری انسانی متدین، برجسته و از رزمندگان و ایثارگران فداکار دوران جنگ و همچنین پزشکی خوشنام در شهرستان بود.


آیت الله محمدتقی پورمحمدی ادامه داد: شهید رهبری از یادگاران دوران دفاع مقدس بود که از زمان شیوع کرونا ویروس در جبهه سلامت به صورت شبانه روزی تلاش کرد و سرانجام به یاران و دوستان شهیدش در جبهه سلامت پیوست.
وی گفت: زندگانی دکتر رهبری با عزت و فداکاری همراه بود و زندگانی وی سرشار از خدمت به همنوعان چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن است.

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: مردم و کسانی که بیماری کرونا ویروس را باور ندارند شهادت مدافعان سلامت سندی محکم برای باور آن هاست.
اصغر تنومند گفت: کلید حل مشکل کرونا در دست مردم است و مردم باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به کمک کادر بهداشت و درمان بیایند.
وی ادامه داد: برای ارایه خدمات به همکاری مردم نیازمندیم.

پیکر دکتر یوسف رهبری نخستین شهید مدافع سلامت مراغه روز شنبه در بیمارستان امیرالمومنین(ع) با حضور مسوولان شهرستان، همکاران و خانواده شهید تشییع و در مزار شهدای شهرستان خاکسپاری شد.
به گزارش ایرنا، دکتر رهبری نخستین شهید مدافع سلامت شهرستان و متولد سال ۱۳۴۵ در مراغه و از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.
 این شهید مدافع سلامت از زمان شیوع بیماری کرونا،  ۲ بار به این بیماری مبتلا و در بار دوم ابتلا، دکتر رهبری ۱۱ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه بستری و با وخامت شرایط جسمی یازدهم شهریور ماه به تبریز منتقل شد و دیروز عصر به دلیل ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت.
مراغه از شهرستان های قرمز آذربایجان شرقی از نظر شیوع کرونا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =