استاد دانشگاه: دولت در تقویت تشکل‌های دانشجویی کارنامه خوبی دارد

بیرجند - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند گفت: رویه دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر تقویت تشکل‌های دانشجویی و سیاسی بوده است و در این بخش کارنامه خوبی دارد.

محمد قادر قادری روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: انجمن‌های علمی دانشگاه بیرجند هم با حمایت‌های دولت توفیقات خوبی را کسب کرد در حالی که در ادوار قبلی به این ظرفیت‌ها خیلی توجه نمی‌شد.

وی گفت: فعالیت تشکل‌های سیاسی و فرهنگی دانشگاه بیرجند در سال‌های اخیر از لحاظ کیفی و کمی رشد چشمگیر داشته است.

معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند اضافه کرد: در گذشته فعالیت تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه بیرجند خیلی پررنگ نبود اما با برنامه‌ریزی‌هایی که برای تقویت تشکل‌های دانشجویی انجام شد، فعالیت این تشکل‌ها در دانشگاه ملموس و اثرگذار شده است.

وی اظهار داشت: بنده در سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸ معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند بودم و در این مدت و نسبت به فعالیت تشکل‌های سیاسی و فرهنگی دانشگاه در گذشته، فعالیت‌های کیفی و مطلوبی را شاهد بودم و رتبه‌های خوبی در حوزه کانون‌های فرهنگی و هنری کسب و در مباحث سیاسی نیز نشست‌های خوبی برگزار شد.

قادری گفت: تشکل‌های فرهنگ و سیاست و جامعه اسلامی در راستای تقویت اقدامات سیاسی و فرهنگی در دانشگاه بیرجند ایجاد شد.

وی افزود: تشکل‌هایی مثل انجمن اسلامی مستقل دانشجویان از قبل در دانشگاه فعال بود اما فعالیت اثرگذاری در آن زمان نداشت و فعالیت‌های این تشکل‌ها در دولت تدبیر و امید تقویت شده است.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه علمی و آموزشی ۱۲ هزار دانشجو دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =