۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84027413
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در کردستان ۱۰ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: مصرف برق مشترکان استان در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به روز گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

هیوا لهونیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۱۲:۳۰ ظهر امروز مشترکان کردستانی ۴۱۵ مگاوات برق مصرف کردند در حالیکه این رقم روز گذشته در همین ساعت ۳۷۶ مگاوات بود.

وی با بیان اینکه مصرف برق در استان در مجموع نسبت به هفته‌های پیش کاهش یافته است، افزود: با وجود اینکه بدلیل کاهش گرمای هوا، مصرف برق کمتر شده اما می‌طلبد مشترکان همچنان مدیریت مصرف را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه اکنون از لحاظ مصرف برق در حالت نرمال قرار داریم، یادآور شد: مردم در ساعات پیک بار (۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) از وسایل برقی پر مصرف مانند لباسشویی، اتو و جارو برقی استفاده نکنند.

لهونیان از مشترکان استان بابت کمک برای مدیریت بار شبکه برق در فصل گرما تقدیر و اضافه کرد: مشترکان همچنان در ساعت اوج بار،  کولر آبی را روی دور کُند و کولر گازی را روی ۲۴ یا ۲۵ درجه تنظیم کنند تا در مصرف برق صرفه جویی بیشتری کرده باشند.

در حال حاضر ۶۶۴ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار بوده و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از برق بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =