تضمین سلامت دانش‌آموزان اولویت بازگشایی مدارس در لرستان است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: تضمین سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی در فضاهای آموزشی اولویت بازگشایی مدارس و آموزش‌های حضوری در این استان است.

علیرضا نخعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: آموزش های مجازی جایگزین دقیقی برای آموزش های حضوری نیست و به همین منظور بازگشایی مدارس در مناطقی که وضعیت گستردگی ویروس کرونا کمتر و اطمینان خاطر بیشتری در این راستا وجود دارد بصورت حضوری انجام شد.

وی با بیان اینکه ممنوعیت حضور دانش‌آموزان در مناطق با وضعیت قرمز نیز برداشته شده است، اظهار داشت: برخی خواستار برگزاری کلاس های حضوری هستند که با گروه بندی دانش آموزان به تعداد کمتر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی کلاس ها بصورت حضوری برگزار می شود.

نخعی با بیان اینکه امسال بازگشایی مدارس بصورت منعطف انجام شد، ادامه داد: در نخستین روز بازگشایی مدارس اکثر مدارس بصورت حضوری بازگشایی شدند گرچه حضور دانش اموزان بصورت حضوری اجباری نیست و دانش آموزانی که بیمار زمینه ای در خانواده دارند می توانند بصورت غیرحضوری آموزش ها را با اطلاع مدرسه ادامه دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با تاکید بر ضرورت تعامل والدین با مدارس عنوان کرد: اصل بر همکاری خانه و مدرسه است و والدین باید با آگاهی و تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانش اموزان تعامل لازم را با مدارس جهت آموزش دانش آموزان داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =