فرماندار بجستان: کاهش مشکلات دانش‌آموزان نیازمند تعامل است

گناباد- ایرنا- فرماندار بجستان گفت: کاهش مشکلات آموزشی دانش‌آموزان در سال جدید تحصیلی با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا نیازمند تعامل همه بخشها و خانواده‌ها است لذا همه باید در این زمینه احساس مسوولیت کنند.

حسین ابراهیمی‌کردیانی روز شنبه همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ در جمع خبرنگاران افزود: همکاری همه بخشها و رعایت عام و دقیق پروتکلهای بهداشتی و پیشگیرانه با توجه به شرایط موجود و دغدغه‌های دانش‌آموزان، والدین آنها، معلمان، مدیران مدارس و مسوولان آموزش و پرورش می‌توان سال تحصیلی پیش رو را با موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت سپری کرد.

وی ادامه داد: نقاط ضعف و قوت این حوزه بر اساس تجربه کسب شده از دوران بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ ظرف ماههای پایانی سال تحصیلی گذشته و استفاده از فضای مجازی برای آموزش دانش‌آموزان، تلاش می‌شود با رفع نقایص و تقویت نقاط قوت هم‌اینک وقفه و مشکلی در فرآیند تحصیل دانش‌آموزان ایجاد نشود.

فرماندار بجستان گفت: با توجه به وضعیت زرد این شهرستان از نظر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا فعالیت مدارس در بجستان به صورت حضوری از امروز ۱۵ شهریورماه آغاز شده و پس از اعلام احتمالی وضعیت قرمز، بر اساس تمهیدات ستاد مبارزه با کرونا کلاسها به صورت غیرحضوری و آنلاین از طریق فضای مجازی برگزار خواهند شد.

وی افزود: والدین و خانواده‌ها در صورت برگزاری کلاسهای درسی به صورت مجازی باید همکاری بیشتری با مجموعه آموزش و پرورش برای تحصیل دانش‌آموزان داشته باشند تا خللی در روند آموزش فرزندانمان ایجاد نشود.

ابراهیمی‌کردیانی ادامه داد: پروتکلهای بهداشتی در همه مدارس شهرستان بجستان بطور دقیق و جامع رعایت شده لذا مشکلی از این نظر وجود ندارد.

هفت هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز و فرهنگی در شهرستان بجستان به تحصیل و تدریس در حوزه آموزش و پرورش عمومی اشتغال دارند.
مرکز شهرستان ۳۵ هزار نفری بجستان در فاصله ۲۸۹ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.

بجستان مرکب از دو بخش مرکزی و یونسی دارای ۴۹ رستا است. ۱۶ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =