۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84027383
۱ نفر

برچسب‌ها

مسکن مهر شاندیز از آب شرب پایدار برخوردار شد

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بینالود گفت: مسکن مهر شهر شاندیز با چهار هزار خانوار پس از ۱۰ سال از آب شرب پایدار برخوردار شد.

اصغر پاکروان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آب واحدهای این پروژه مسکونی از انتهای خط انتقال آب شاندیز تامین می شد که در دوره اوج مصرف، ساکنان طبقات دوم با کمی فشار و طبقات سوم با قطع آب مواجه می شدند و شبکه مستقلی برای این پروژه وجود نداشت.
وی اضافه کرد: انتقال آب واحدهای مسکن مهر شاندیز باید همزمان با شبکه داخلی اجرا می‌شد اما این خط بنا به دلیلی اجرا نشد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بینالود گفت: با پیگیری صورت گرفته، در نهایت طی هفته اخیر پروژه خط انتقال ۲۵۰ به طول دو کیلومتر از محل مخزن دو هزار به پروژه مسکن مهر شاندیز در مرحله  بهره‌برداvی قرار گرفت و برای اجرای آن  ۱۵ میلیارد ریال از محل منابع ملی و اعتبارات داخلی آبفای خراسان رضوی هزینه شد.
پاکروان افزود:  عملیات اجرایی خط ۴۰۰ با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به منظور تقویت شبکه آب ساکنان واحدهای مسکن مهر شاندیز نیز در دست اجراست و ۲۲ بهمن سال جاری وارد مدار بهره برداری خواهد شد.
وی ادامه داد: برای حل مشکل مربوط به آب شرب در شاندیز اقدامات گوناگونی صورت گرفته که تفکیک کامل شبکه آب آشامیدنی شهروندان شاندیزی از شبکه تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز این شهر از آن جمله است و شناسایی انشعابات غیر مجاز نیز با جدیت پیگیری می‌شود.
شهرستان بینالود(طرقبه شاندیز) در غرب و شمال غرب مشهد با مساحت ۱۱۰۰ کیلومترمربع، ۵۱ هزار نفر جمعیت دارد.

۳۱ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن بخشهای شاندیز و طرقبه و دهستانهایی همچون ابرده، جاغرق، زشک و کنگ هستند. طرقبه و شاندیز تا تابستان ۱۳۸۷ از بخشهای تابعه شهرستان مشهد بود. بینالود شامل دو بخش طرقبه و شاندیز و ۵۳ روستا هم اینک پس از مشهد مهمترین شهرستان گردشگری در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =