امام جمعه میاندوآب‌: توجه به پژوهش در اولویت آموزش و پرورش قرار گیرد

مهاباد- ایرنا- امام‌جمعه میاندوآب‌ گفت: برای ایجاد تحول در کشور باید آموزش و پرورش در کنار تعلیم و تربیت به پژوهش هم توجه ویژه‌ای داشته باشد.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز شنبه در آئین بازگشایی مدارس میاندوآب‌ که به صورت نمادین در دبیرستان دوره اول تیزهوشان شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امروز در سایه پژوهش در کشور شاهد هستیم برخی از دانش‌آموزان به دنبال اقدامات پژوهش محور خوبی هستند که باید این قبیل دانش‌آموزان استعدادیابی شده و به سمت استعدادشان سوق داده شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان در کنار پژوهش و آموزش باید تخلیه انرژی نیز شوند، افزود: امروز زندگی ماشینی و آپارتمانی سبب شده تا دانش‌آموزان دچار نوعی افسردگی شده و از تحرک کافی برخوردار نباشند، بنابراین تفریح و ورزش نیز باید برای دانش‌آموزان در محیط مدرسه فراهم شود.

امام جمعه میاندوآب‌ در ادامه با بیان اینکه زمان امروز با زمان ۲۰ سال پیش متفاوت است، گفت: دشمنان سعی دارند با امپراطوری رسانه‌ای و جنگ نرم، فرزندان ما را به سمت خود جذب و از آموزه‌های دینی دور سازند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه امروز دشمن با تهاجم فرهنگی به داخل خانه‌ها نیز نفوذ کرده است، اظهار داشت: ماهواره، ابزار جنگ نرم دشمن است و خانواده‌ها باید به این موضوع آگاهی داشته و در برابر تبلیغات دشمن بخوبی به مقابله بپردازند.

مدیر آموزش و پرورش میاندوآب نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز همزمان با سراسر کشور مدارس میاندوآب نیز طبق پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شد، اظهار داشت: همه با هم برای کیفی‌سازی آموزش و پرورش و با استفاده از ابزار نوین برای استمرار یادگیری تلاش خواهیم کرد.

بهروز تقی‌نژاد با بیان اینکه برای هر سه شرایط سفید، زرد و قرمز در مدارس آمادگی کامل داریم، افزود: حفظ سلامت دانش‌آموزان، اصلی‌ترین اولویت ما بوده و برای هر تصمیمی از برنامه ریزی لازم برخوردار هستیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر مقام معظم رهبری در اجلاس آموزش و پرورش، بیان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری، معلمان افسران سپاه پیشرفت بوده و در این راستا نیز اجرای تمام عیار سند تحول بنیادین در مدارس در اولویت ما قرار دارد.

سال تحصیلی جدید برای ۵۱ هزار دانش‌آموز در ۳۸۶ مدرسه با هزار و ۷۱۰ کلاس درس و با حضور ۲ هزار و ۸۳۲ فرهنگی در میاندوآب همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =