هیل از تکاپوی تیم ترامپ برای دخالت در انتخابات پرده برداشت

تهران- ایرنا- نشریه هیل امروز ( شنبه) درمطلبی با اشاره به ادامه تکاپوی دولت ترامپ مبنی بر دخالت در انتخابات، نوشت: ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ خواستار مجوزی برای دخالت در دادرسی گروهی از قبایل سرخپوست ایالت آریزونا است که پیش از این در شکایتی تسهیل مهلت رای گیری انتخابات پستی را مطرح کرده بودند؛ ایالتی که نقش کلیدی در تعیین نتیجه انتخابات دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از نشریه هیل، کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» از قاضی فدرال خواسته تا به وی مجوز مداخله در دادرسی گروهی از ساکنان «ملت ناواهو»  (یک قلمروهای شبه-خودمختار تحت کنترل سرخ‌پوستان آمریکایی در ایالت آریزونا آمریکا) را در خصوص سهولت در مهلت رای گیری پستی آریزونا بدهد. 
ایالت آریزونا یکی از دوازده ایالت در نوسان است که احتمالا می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته باشد. 
این کارزار روز پنجشنبه با طرح دادخواستی استدلال کرد که اگر اهالی این ایالت مجبور به پذیرفتن آرا معینی شوند که پس از تاریخ ۳ نوامبر (۱۳ آبان و روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) یا پیش از آن پست شده، انتخابات به هرج و مرج کشیده می‌شود. 
در مطلب درج شده در این نشریه آمریکایی می‌خوانیم: کارزار ترامپ در دادخواست خود ادعا کرده است که شمارش این آرا بر [مبارزات انتخاباتی] و سایر نامزدهای متقاضی مقام در سطح محلی، ایالتی و فدرال تاثیر می‌گذارد، زیرا این امر در سهمیه آرای هر کدام از نامزدها نقش داشته و یک نوع رای دهنده خاص را نسبت به بقیه ترجیح می‌دهد. 
تاکنون هیچ یک از وکلای ۶ عضو قبیله‌ای ملت ناواهو که طرح شکایت را مطرح کرده‌اند به این اظهارات کارزار ترامپ پاسخی نداده‌اند. 
این گروه اواخر ماه گذشته شکایت خود را برای تسهیل مهلت تعیین شده انتخابات پستی به دلیل انزوای جغرافیایی و فقر گسترده علیه «کیتی هابز» وزیر ایالت آریزونا و بالاترین مقام انتخاباتی این ایالت مطرح کردند. 
ساکنان ملت ناواهو در شکایت خود نوشتند: "رای گیری پستی بر این اصل استوار است که همه شهروندان از خدمات پستی مساوی برخوردار باشند، این در حالی است که صدها هزار نفر از روستاییان آمریکایی دارای سرویس پستی غیر استاندارد هستند که با محدودیت‌هایی از جمله خدمات نامنظم یا خدمات غیر قابل اعتماد، بدون تحویل در محل و یا مسافت طولانی تا دفاتر پستی یا سایر ارائه خدمات روبرو هستند. 
هابز در اوایل هفته جاری گفت که مهلت قانونی رای گیری پستی و محدودیت‌های آن توسط قانون ایالتی تعیین شده است، اما وی با حکم دادگاه برای تسهیل مهلت مشکلی ندارد. 
ستاد انتخاباتی ترامپ همچنین روز پنجشنبه نوشت که باید اجازه داشته باشد تا در این پرونده مداخله کند زیرا اطمینان ندارد که هابز به دلیل انتقاداتش از ترامپ به قوانین ایالتی پایبند باشد. 
ماه گذشته هابز از دادستان کل آریزونا خواسته بود تا در مورد موضوع بحث برانگیز دولت ترامپ درباره خدمات پستی در ماه‌های پایانی رو به انتخابات تحقیق کند. 
از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان انتخابات زیادی در کشورهای مختلف دنیا به تعویق افتاده و برخی نیز با وجود تهدید شیوع کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده است. در ایالات متحده آمریکا نیز قرار است در دومین ماه پاییز امسال انتخابات سراسری ریاست جمهوری به دلیل نگرانی بسیاری از شهروندان و کارشناسان نظام سلامت از شیوع بیشتر ویروس در حوزه‌های رای‌گیری رای‌گیری غیرحضوری از طریق پستی انجام شود. 
این در حالی است که ترامپ انتخابات پستی را بزرگترین کلاهبرداری دانسته و می‌گوید که حاضر نیست هفته‌ها منتظر اعلام نتیجه بماند. در ۲۰ سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون رای پستی در انتخابات مختلف آمریکا داده شده که تنها ۱۲۸۵ مورد آن ابطال شده است. 
 


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =