محور سال تحصیلی جدید آموزش و سلامت دانش‌آموز به‌صورت توامان است

سمنان- ایرنا- رییس آموزش و پرورش دامغان گفت: سال تحصیلی جدید بر مبنای تعلیم و تربیت توامان با حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

به گزارش ایرنا، حسن کاتبی روز شنبه به مناسبت بازگشایی مدارس در آموزشگاه پدر دامغان ، افزود: فعال بودن مدارس، مورد تاکید وزارت‌ آموزش و پرورش است که در این فعالیت، بدون شک سلامتی دانش آموزان و همکاران مورد تاکید است. 

وی ادامه داد: آموزش برای همه، استفاده از محتواهای آموزشی، سلامت و برپایی آموزش حضوری، چهار اصل مورد توجه آموزش و پرورش در سال جدید تحصیلی است. 

کاتبی اضافه کرد: دانش‌آموزان رعایت نکات بهداشتی، مراقبت‌های فردی و حفظ فاصله را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها تلاش کنند تا با هوشیاری کودکان در زمینه رعایت نکات بهداشت فردی ذهن آن‌ها را آماده کنند. 

رییس آموزش و پرورش دامغان بیان کرد: در سال تحصیلی جدید، حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۰۶ آموزشگاه به تحصیل می‌پردازند. 

امام جمعه دامغان نیز در آیین بازگشایی مدارس، تصریح کرد: حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی یک امر مهم است که والدین باید به صورت ویژه این موضوع را مورد بررسی و توجه قرار دهند. 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان ادامه داد: راه‌اندازی برنامه شاد برای برپایی کلاس‌های برخط تا حد زیادی توانسته است مشکلات را مرتفع کند اما حضور دانش آموزان در دیگر رسانه‌ها باید مورد توجه باشد. 

وی اظهارداشت: امروز فضاهای مجازی به پادگانی برای دشمنان نظام اسلامی تبدیل شده است که باید از فرزندانمان در این محیط ها مراقبت کنیم و همراهی خانواده‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی این مشکلات را هموار کند. 

حسینیان خاطرنشان کرد: علم نوری است که خداوند به قلب‌ها می‌افکند و همواره باید در طول زندگی با ۲ بال علم و معرفت حرکت کرد. 

امام جمعه دامغان به خدمات ارائه‌شده در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: توزیع بیش از ۱۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا، تهیه ۱۶ چرخ خیاطی، تولید و توزیع هزاران ماسک در بین مردم، از جمله خدمات ارائه شده در شهرستان دامغان است. 

معاون سیاسی امنیتی فرماندار دامغان نیز در این آیین گفت: خانواده‌ها، هیچ نگرانی بابت حضور فرزندان در مدارس نداشته باشند چرا که ایمنی دانش‌آموزان، همواره مورد تاکید است. 

علیرضا نوچه ناسار اضافه کرد : مردم و خیران برای تقویت مدارس و ایجاد فضای سالم برای تحصیل دانش‌آموزان بیشتر مشارکت کنند. 

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار دامغان گفت: بدون شک، حضور در مدرسه به عنوان یک محیط شاد برای کودکان می‌تواند در رشد و بالندگی آن‌ها نیز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =