دانش‌آموزان با رعایت بهداشت فردی متولی سلامت خود در مدارس هستند

تهران- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت:دانش‌آموزان با رعایت بهداشت فردی متولی سلامت خود در مدارس هستند

احمد بختیاری  در حاشیه نواخت زنگ بازگشایی مدارس شهر پردیس به خبرنگاران گفت: بر اساس دستور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برای خرید مواد ضد عفونی کننده و ماسک اعتباری در نظر گرفته شده و مدیران مدارس در ابتدای سال تحصیلی مواد مورد نیاز را خریداری کرده و در اختیار دانش آموران قرار دادند.

وی  با تاکید بر اهمیت همکاری والدین با آموزش و پرورش، اظهار داشت: خانواده ها دستور العمل‌های بهداشتی را در منزل رعایت کنند وبه فرزندان خود آموزش بدهند تا با رعایت بهداشت فردی و به همراه داشتن مواد ضد عفونی کننده  در معرض بیماری کرونا قرار نگیرند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: دانش‌آموزان با رعایت بهداشت فردی متولی سلامت خود در مدارس هستند و آموزش مدیران و دبیران توانمند به دانش‌آموزان در پیشگیری از ابتلای آنها به بیماری کرونا اثربخش است.

بختیاری با اشاره به اهمیت حضور دانش آموزان پایه اول در کلاس‌های درس حضوری ، اظهار داشت: دانش آموزان پایه اول برای یاد گیری سواد خواندن و نوشتن باید در کلاس ها حضور داشته باشند و همه گیری ویروس کرونا باعث شده نتوانیم آموزش حضوری مستمر داشته باشیم و باید از فضای مجازی کمک بگیریم.

وی ادامه داد: خانواده ها نگران ابتلای دانش‌آموزان خود به بیماری نباشند، ستاد ملی کرونا و آموزش و پرورش پس از شرایط سنجی دستورالعمل حضور دانش آموزان را در مدارس اعلام و ابلاغ کردند و با رعایت دستور العمل های بهداشتی در مدارس خطربیماری دانش آموزان را تهدید نمی‌کند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروروش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به عدم رضایت برخی از خانواده ها برای حضور دانش آموزان در کلاس درس، اظهار داشت: تفاوت های فرهنگی بین خانواده ها وجود دارد و برخی از آنها موافق حضور فرزندان خود در کلاس‌های درس نیستند، آموزش و مشاوره با والدین راهکاری برای رفع مشکل یاد شده است.

بختیاری گفت: تعداد زیادی از معلمان برای تردد از تهران به پردیس مشکل دارند، بیماری کرونا مانع از به کار گیری سرویس برای معلمان است ، تمهیداتی برای سهولت تردد معلمان درنظر گرفته شده و شورای آموزش و پرورش تصمیم گیرنده نهایی برای ساماندهی تردد معلمان به شهرستان پردیس است.

آیین بازگشایی مدارس شهرستان پردیس با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تب سنجی، تحویل ماسک و دستکش به دانش آموزان با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان و سایر مسئولان ادارات برگزار شد.

 شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار  دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha