آموزش بهتر دانش آموزان در شرایط کرونایی مساعدت همگان را می طلبد 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: آموزش بهتر دانش  آموزان کشور و این استان در شرایط کرونایی مساعدت همگان اعم از خانواده ها، مسؤولان اجرایی، نهادهای دولتی و متولیان امر را می طلبد. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس کهگیلویه و بویراحمد در دبیرستان دخترانه شاهد شهر یاسوج مرکز این استان اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا شرایط خاصی را در زمینه های گوناگون از جمله حوزه آموزش ایجاد کرده به طوری که دانش آموزان، اولیای آنها، معلمان و دست اندرکاران مربوطه نگران هستند. 

وی افزود: حوزه آموزش کشور و کهگیلویه و بویراحمد از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون تا حدی آسیب دیده اما با تلاش، همت، برنامه ریزی، مدیریت و تدبیر متولیان امر دچار رکود و وقفه نشده و استمرار داشته است.   

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: زیرساخت های لازم برای آموزش دانش آموزان کشور و این استان از سوی دست اندرکاران مربوطه شامل فضای مجازی، شبکه اجتماعی شاد و برنامه های تلویزیونی فراهم شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: چنانچه امر آموزش آسیب ببیند دیگر بخش های کشور نیز دچار مشکلاتی می شود و به همین دلیل نیز مهم بوده و باید مورد توجه جدی تر قرار گیرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دانش آموزان این استان بااستعداد بوده و همه ساله رتبه های مهمی در آزمون سراسری کسب می کنند. 

احد جمالی به اضطراب دانش آموزان، خانواده ها، معلمان و متولیان امر در کهگیلویه و بویراحمد برای بازگشایی مدارس با وجود شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: این امر طبیعی است اما تمهیدات لازم برای تأمین سلامت دانش آموزان استان اندیشیده شده است.  

وی افزود: مسؤولیت هایی متوجه مدیران اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تأمین سلامت دانش آموزان این استان است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آموزش، تعلیم و تربیت جزو عوامل اصلی رشد، توسعه و پیشرفت کشور و این استان بوده و چنانچه علم و دانش با عمل همراه باشد مفیدتر و مؤثرتر خواهد بود. 

جمالی عنوان کرد: مسؤولان اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد همکاری لازم را با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته باشند  و استانداری نیز برای کاهش مشکلات این نهاد فرهنگی آمادگی کامل دارد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تمامی مدیران مدارس استان عضو شبکه ملی شاد هستند و رسانه ها نیز تاکنون همکاری مطلوبی با این اداره کل در زمینه بازگشایی مدارس و آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی داشته اند. 

هادی زارع پور اظهار داشت: نگرانی های قابل توجهی بین دانش آموزان، اولیای آنها، معلمان و دست اندرکاران مربوطه برای بازگشایی مدارس در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته و دارد. 

وی افزود: این در حالی است که مسؤولان اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد توجه جدی به موضوع مهم تامین سلامت دانش آموزان این استان دارند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ستاد ملی کرونا در ۱۲ شهریورماه امسال لزوم بازگشایی مدارس کشور همراه با  رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی را مصوب و به استان ها اعلام کرد. 

زارع پور عنوان کرد: ۱۳ شهریورماه امسال نیز نشست ستاد مقابله با کرونای کهگیلویه و بویراحمد برگزار و در مورد این تصمیم کشوری تبادل نظر شد. 

وی ابراز داشت: ۱۱ شهریورماه امسال نیز مکاتبه ای از سوی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با دانشگاه علوم پزشکی این استان در زمینه وضعیت کرونایی سفید، زرد و قرمز شهرستان های استان به منظور نحوه بازگشایی مدارس انجام شد. 

زارع پور گفت: حال آنکه این نامه اداری در اختیار برخی رسانه های کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت و مطالب خلاف واقع از سوی آنان در مورد زمان و نحوه بازگشایی مدارس این استان منتشر شد که تا حدی نگرانی خانواده ها و دانش آموزان استان را به دنبال داشت. 

در این آیین پیام محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ قرائت و زنگ تربیت نیز نواخته  شد. 

سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که  ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha