فرماندار اردکان: آموزش و پرورش بر اساس شرایط موجود برنامه‌ریزی می‌کند

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: آموزش و پرورش با توجه به شرایط و وضعیت شهرستان و شیوع ویروس کرونا برنامه‌ریزی می‌کند تا آسیبی به دانش‌آموزان نرسد.

به گزارش ایرنا بهروز شهابی زاد روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان شهدای فرهنگی اردکان افزود: سال جدید تحصیلی بسیار متفاوت و با رنگ و روی تازه در شهرستان اردکان آغاز شد.

وی اضافه کرد: حضور والدین در مدارس به دلیل نگرانی از ویروس کروناست.

شهابی زاد اظهار داشت: در حال حاضر اردکان در وضعیت زرد به سر می برد ،  هر لحظه امکان دارد شرایط عوض شود،‌ برنامه  آموزش و پرورش با توجه به شرایط در حال تغییر و نوسان بوده و این ناپایداری کار را سخت کرده است .

وی یادآور شد: پس از برنامه ریزی چندین ماهه کلاس ها به صورت نیمه حضوری برگزار می شود که کیفیت آموزش را نامعلوم کرده است،  این والدین هستند که می توانند کمک حال دانش آموزان و مدیران و مربیان باشند .

فرماندار اردکان اظهار داشت:  چندین سال طول می کشد که مشخص شود این روش آموزشی چه نتیجه ای داشته، هرچند در سال های گذشته اردکان نسبت به سایر شهرستان های دیگر ازلحاظ آموزشی و قبولی کنکور رتبه بالایی داشته است.

آموزش و پرورش وارد شرایط تازه‌ای شده است 

مدیر  آموزش و پرورش اردکان نیز در ادامه با بیان اینکه امسال سال تحصیلی همراه با تجربه جدیدی آغاز شد گفت:‌ ناخواسته یک بیماری باعث شد که آموزش وپرورش با فضای مجازی آغاز به کار کند و شاهد تغییرات چشم گیری باشیم .

ابوالفضل کارگر اظهار داشت:‌ آموزش حضوری و غیرحضوری دروس و از طرفی آموزش مسایل بهداشتی در بین دانش آموزان شرایط را متفاوت کرده است.

وی گفت: کلاس های حضوری به منظور تقویت دروس سال گذشته و بیشتر آزمایشی است و در کنار آن دائم تست سلامت نیز از دانش آموزان  سنجیده می شود  تا کمتر آنها آسیب ببینند.

 هیچ مکتبی به اندازه اسلام به موضوع علم‌آموزی اهمیت نداده است

 امام جمعه موقت اردکان نیز با  تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت:  سلامتی دانش آموزان در کنار کسب علم و دانش برای همه مسوولان مهم است.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی محیطی  با بیان اینکه در آیات قرآن کریم جایگاه و منزلت علم به خوبی مشخص شده است افزود:  هیچ مکتبی به اندازه دین اسلام به موضوع علم و علم آموزی اهمیت نداده است.

وی اظهار داشت:  کسب علم و دانش تعطیل بردار نیست چرا که سعادت و کمال انسان در گرو علم است که نتیجه آن به خدا شناسی می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =