امام جمعه آبادان: تحریم پالایشگاه آبادان نشان از خشم آمریکایی‌ها دارد

آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان تحریم پالایشگاه این شهر و مدیرعامل آن از سوی آمریکا را بیانگر خشم استکبار جهانی از توانمندی متخصصان داخلی دانست و گفت:پالایشگاه آبادان جایگاه ویژه‌ای در برطرف کردن نیاز کشور به فرآوردهای نفتی در جهان و کشور دارد که تحریم آن نشان دهنده ضعف استکبار است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور شنبه در نشست با مدیرعامل پالایشگاه آبادان اظهار داشت: این پالایشگاه از جایگاه بزرگ و ویژه‌ای در جهان برخوردار است که با حرکتی جهادی توانست خشم آمریکایی‌ها را برانگیزد، تحریم این پالایشگاه و مدیرعامل آن نشان دهنده عمق استیصال آمریکایی‌ها است.

وی افزود: آمریکایی‌ها از هر راهی برای ایجاد محدودیت و ممنوعیت علیه مردم ایران استفاده می‌کنند و تحریم پالایشگاه آبادان و مدیرعامل آن بیانگر تلاش جهادی کارکنان آن در راستای منافع ملی و کشور است.

امام جمعه آبادان گفت: پالایشگاه آبادان و مدیر عامل این پالایشگاه در جبهه حق هستند و باید مترصد شدیدترین سختگیری‌ها از جانب بیگانگان بخصوص استکبار جهانی باشند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور تحریم‌ها را یک فرصت برای خودباروی بیشتر و اتکال به دانش و تخصص جوانان کشور دانست و بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده در فشارها به موفقیت‌های بزرگی دست یافته و ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم  همانطور که در زمینه‌های هوافضا و نظامی با اتکا به فرمان رهبری به سطح بالایی از خودکفایی رسیدیم.

وی اظهار داشت: آمریکا از قدرت موشکی ایران ترس دارد، در خیلی از راهبردها موفق شدیم و تحریم پالایشگاه آبادان توسط آمریکا نیز موفقیت ما را در پی دارد، اراده ما با این تحریم ها ضعیف نخواهد شد.

امام جمعه آبادان رسیدن به خودکفایی را مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر از ظرفیت‌های ناب ایرانی استفاده شود به خودکفایی خواهیم رسید، تحریم‌ها قطعا برای ما یک فرصت است و در این میدان مبارزه آمریکا شکست خواهد خورد.

فرمانده سپاه آبادان نیز در این خصوص گفت: تحریم پالایشگاه آبادان و مدیر عامل این شرکت از سوی دولت یاغی و مستکبر آمریکا بدون شک بیانگر عجز و ناتوانی این رژیم نژادپرست در مقابل اراده فولادین ملت بزرگ ایران اسلامی است.

سرهنگ پاسدار شاپور احمدی افزود: پالایشگاه آبادان با مدیریت جهادی و انقلابی  و همراهی دیگر عوامل آن به عنوان بازوی توانمند اقتصادی، خار چشم رژیم صهیونیستی و آمریکای مستکبر شده و بغض و کینه آنان در قالب تحریم این مدیر عزیز و جهادگر نمایان شده است.

وی اظهار داشت: بدون شک تحریم موجب عزتمندی بیش از پیش مجموعه پالایشگاه نفت نزد مردم شهید پرور آبادان و ایران عزیز خواهد شد.

مدیر عامل پالایشگاه آبادن نیز در این دیدار گفت: آمریکا با تحریم من و پالایشگاه نفت آبادان ، نه تنها سستی در کار ما ایجاد نمی‌کند بلکه سبب تلاش بیشتر برای رسیدن به اهداف انقلاب خواهد شد.

علیرضا امین افزود : در شرایط کنونی کشور پالایشگاه آبادان با تمام توان در راستای عملی شدن شعار جهش تولید گام برمی‌دارد و به پشتوانه نیروهای جهادی و تلاشگر خود در سخت ترین شرایط اقلیمی در خط مقدم تولید کشور سرافرازانه در حال انجام ماموریت خود در تولید و پالایش فرآوردهای نفتی است.

پالایشگاه آبادان و مدیر عامل این شرکت چند روز پیش توسط آمریکا در لیست تحریم قرار گرفت.

روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام سنگین در این پالایشگاه به فرآورده های نفتی تبدیل می‌شود.

 پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه ایران است که فرآورده‌های همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام)  تولید می‌کند.  

ساخت این پالایشگاه در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی به پایان رسید و تا آغاز جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۵۹ بزرگترین پالایشگاه دنیا با ظرفیت تصفیه ۶۲۸۸ هزار بشکه نفت در روز به شمار می‌رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =