سفر نوبخت ۲۵۰ میلیارد تومان برای بخش سلامت همدان آورده داشت

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: سفر یک روزه محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان ۲۵۰ میلیارد تومان برای بخش سلامت همدان آورده داشت.

رشید حیدری مقدم روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بازدید از مرکز جامع سرطان در برنامه سفر یک روزه محمدباقر نوبخت به همدان گنجانده نشده بود اما با درخواست علوم پزشکی و همراهی استاندار این برنامه عملیاتی شد.

وی بیان کرد: در جریان این بازید یک اتفاق مبارک رخ داد که آن اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به مرکز جامع سرطان همدان بود و اطمینان دارم این مرکز برای ۱۰۰ سال آینده غرب کشور بتواند خدمات ارائه دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان ادامه داد: مرکز جامع سرطان همدان در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع شامل ۶ بلوک سه تا ۸ طبقه در حال اجرا است و  اوایل مهر سالجاری مرحله نخست این طرح بهره‌برداری می شود.

حیدری مقدم گفت: بونکرها و تجهیزات هایتک خریداری شده هم اینک ۱۳۸ میلیارد تومان ارزش دارد که به زودی در این مرکز نصب می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در سفر یک روزه خود به همدان قول مساعد داد مرکز جامع سرطان تامین اعتبار و تکمیل شود. 

وی در بازدید از مرکز جامع سرطان غرب کشور گفت: در صورت تکمیل این مرکز تا قبل از یکسال آینده، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این مرکز اختصاص می‌یابد.

معاون رییس‌جمهوری همچنین از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی اکباتان به زیربنای ۲۷ هزار مترمربع بازدید کرد و افزود: این بیمارستان تا فروردین سال ١۴٠٠ در اختیار مردم همدان قرار می‌گیرد.

 نوبخت در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: این مرکز درمانی برای رسیدن به مرحله بهره برداری نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است که تامین می‌شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از آغاز عملیات هشت هزار واحدی مسکن روستایی محرومان در همدان از روند احداث بیمارستان اکباتان بازدید کرد و سپس در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان حضور یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =