دانش آموزان به فراگیری علوم اهتمام بیشتری داشته باشند

یزد - ایرنا -.رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با اشاره به اهمیت فراگیری علوم مختلف گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا  هم اکنون زمینه رشد علمی و آموزشی دانش آموزان در این شهرستان علاوه بر مدرسه با رعایت مسایل بهداشتی در طرح شاد هم فراهم است ، آنها بایستی اهتمام ویژه ای در این ارتباط از خود نشان دهند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام  سید ابراهیم حسینی روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در دبستان شهدای ابرکوه برگزار شد، افزود : دانش آموزان بایستی با رعایت پروتکل های بهداشتی به فضل خداوند سال تحصیلی جدید را با اهداف علم آموزی دنبال کنند.

امام جمعه ابرکوه افزود: در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مسوولان و معلمان با همکاری اولیاء ، دانش آموزان را همراهی کنند.

فعالیت آموزشی در ۱۱۰ مدرسه ابرکوه

همچنین مدیر آموزش و پرورش ابرکوه در حاشیه آغاز سال تحصیلی جدید به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی اقدام ‌های لازم برای فعالیت‌ آموزشی و پرورشی همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرونا برای حضور ۱۰ هزار دانش آموز در ۱۱۰ مدرسه این شهرستان فراهم است.

محمدعلی کریمی با تشکر از اولیاء دانش آموزان ، معلمان و همراهی اعضای ستاد مقابله با شیوع کرونا ، افزود: مدارس با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در مناطق شهری و روستایی با هدف مقابله با ویروس کرونا و ارتقای سلامت دانش آموزان و معلمان پذیرای دانش آموزان شد.

وی اظهار کرد: در مدارس نحوه شست و شوی دست ها ، ضدعفونی روزانه مدارس ، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به آنها آموزش داده می شود.

اتصال ۱۰۰ درصد مدارس ابرکوه به شبکه شاد

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد مدارس شهرستان و ۹۸ درصد دانش آموزان به شبکه شاد متصل هستند ، یادآور شد : با توجه به برنامه‌ریزی ‌هایی انجام شده به زودی توزیع سیم کارت‌های طرح شاد برای دانش آموزان آغاز می شود و سیم کارت‌های دانش‌آموزی تنها برای استفاده دانش آموزان از طرح شاد است که به آن دسترسی خواهند داشت.

 سال تحصیلی جدید با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مدیر آموزش وپرورش و جمعی از مسوولان و معلمان در ۱۱۰ مدرسه این شهرستان آغاز شد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( جمعه ) گفته بود که تاکنون ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۲ هزار و ۴۴ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند که یک هزار و ۷۳ نفر  از این تعداد بستری شدند.

وی ادامه داد: تا کنون ۳۳۰ هزار و ۳۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون سه میلیون و ۳۳۱ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در حالت  هشدار است.

لاری بیان کرد: هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری در کشور وجود ندارد و همان‌طور که بارها عرض کرده‌ایم وضعیت اکنون بیماری در کشور بازتاب رفتار ما طی هفته‌های گذشته بوده و هر گونه تغییر رفتار ما در برابر این ویروس یک تا دو هفته بعد اثرش را در تعداد موارد بستری و حدود پهار تا ۶ هفته بعد در تعداد موارد مرگ و میر نشان می دهد.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: امیدواریم با تقویت و تداوم عزم و اراده مردم در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست‌وشوی مرتب دست‌ها، فاصله گذاری فیزیکی به میزان ۱.۵ تا دو متر و استفاده از ماسک شاهد قطع رنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =